• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 18.5.2025Meniny má Viola
15°Bratislava

Kremeľ obhajuje využívanie odsúdených zločincov vo vojne na Ukrajine

  • 6:12 11.11.2023
  • Moskva
Kremeľ obhajuje využívanie odsúdených zločincov vo vojne na Ukrajine

Viac ako 20 mesiacov po rozsiahlej invázii na Ukrajinu sa Kremeľ snaží obhájiť ostro kritizovanú prax prepúšťania odsúdených zločincov z väzenia za účelom vojenskej služby, informuje TASR na základe správy uverejnenej tlačovou agentúrou DPA.

Odsúdení, vrátane ťažkých zločincov, platia za svoj zločin krvou na bojisku,“ uviedol v piatok pre Interfax hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

V Rusku existuje štandardný postup udeľovania milosti, pri ktorom je žiadosť väzňa schvaľovaná vo viacerých krokoch. No je tu aj druhá možnosť ako sa dostať z väzenia, poznamenal Peskov. „Tou je, že svoj dlh splatia krvou,“ povedal.

Ruský prezident Vladimir Putin nedávno udelil milosť vrahovi. Muž zo sibírskeho mesta Kemerovo bol odsúdený na 17 rokov väzenia za zabitie svojej bývalej priateľky v roku 2020. Z väzenia bol údajne predčasne prepustený, keď prejavil ochotu bojovať na Ukrajine. Prípad vyvolal búrlivé diskusie a pobúrenie v ruských médiách a na sociálnych sieťach.

Počas prvého roka vojny v roku 2022 bolo známe, že ruská žoldnierska skupina Wagnerovci vo veľkom verbovala do boja zločincov z väzníc.

Pred pár mesiacmi sa zákonom zlegalizoval aj nábor zločincov do riadnej armády. Tento postup sa opäť stal predmetom ostrej kritiky, najmä keď vyšli najavo prípady omilostených vrahov či iných násilných zločincov.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Netanjahu: Izrael je otvorený „ukončeniu bojov“ ako súčasť dohody s Hamasom

Netanjahu: Izrael je otvorený „ukončeniu bojov“ ako súčasť dohody s Hamasom

DNES - 15:49Zahraničné

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu uviedol, že Izrael je otvorený dohode s palestínskym militantným hnutím Hamas, ktorá by zahŕňala „ukončenie bojov“ v Pásme Gazy, a stanovil podmienky pre takúto dohodu.

Putin tvrdí, že chce „eliminovať“ príčiny konfliktu na Ukrajine

Putin tvrdí, že chce „eliminovať“ príčiny konfliktu na Ukrajine

DNES - 14:25Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu povedal, že cieľom Ruska je odstrániť príčiny konfliktu na Ukrajine a zabezpečiť svoju bezpečnosť.

Izrael pokračuje v útokoch v Pásme Gazy, zahynulo najmenej 100 ľudí

Izrael pokračuje v útokoch v Pásme Gazy, zahynulo najmenej 100 ľudí

DNES - 12:01Zahraničné

Izraelské letecké útoky v Pásme Gazy si v noci na nedeľu vyžiadali najmenej 100 obetí, oznámili tamojší zdravotníci.

Pápež Lev XIV. si želá zjednotenú a misionársku cirkev

Pápež Lev XIV. si želá zjednotenú a misionársku cirkev

DNES - 11:59Zahraničné

Pápež Lev XIV. v homílii počas svojej inauguračnej omše na Námestí svätého Petra vo Vatikáne v nedeľu poukázal na to, že v súčasnej dobe je vo svete priveľa rozdelenia, a podľa vlastných slov si želá zjednotenú cirkev.

Rusko uskutočnilo dosiaľ najväčší útok dronmi od začiatku vojny na Ukrajine

Rusko uskutočnilo dosiaľ najväčší útok dronmi od začiatku vojny na Ukrajine

DNES - 11:01Zahraničné

Rusko v noci na nedeľu podniklo dosiaľ najväčší útok dronmi počas viac ako tri roky trvajúcej vojny na Ukrajine.