Wlachovský: Tretí vládny špeciál priviezol na Slovensko ďalších ľudí z Izraela

Na bratislavskom Letisku M. R. Štefánika pristál v piatok popoludní tretí vládny špeciál, ktorý priviezol ďalších Slovákov z Izraela.
Štvrté lietadlo odletí v sobotu (14. 10.). Uviedol to minister zahraničných vecí Miroslav Wlachovský.
„Plníme tým náš sľub, že všetkým občanom SR, ktorí sa ocitli v núdzi v Izraeli, pomôžeme prepravou na Slovensko,“ uviedol Wlachovský s tým, že doterajšími tromi letmi bolo z Izraela repatriovaných viac ako 260 občanov Slovenska.
Šéf slovenskej diplomacie sa poďakoval všetkým, ktorí sa podieľali na zabezpečovaní letov. Zároveň stále neodporúča cestovať do Izraela. „Odporúčam sledovať našu webstránku i sociálne siete, kde sú informácie pravidelne aktualizované,“ dodal minister.

Policajti naháňali 27-krát trestaného vodiča s osemročným zákazom šoférovania
Zakliesnením osobného automobilu v kríkoch mimo cesty sa skončilo prenasledovanie auta, ktorého 38-ročný vodič v Trenčíne nerešpektoval výzvu polície na zastavenie.

Matovič: Vláda o odmietnutí pandemickej dohody nemohla rozhodnúť per rollam
Delegácia, ktorá má o pandemickej dohode hlasovať na zasadnutí Svetového zdravotníckeho zhromaždenia, podľa Igora Matoviča nemá mandát.

V utorok zasadne ústredný krízový štáb
Ústredný krízový štáb bude hodnotiť aktuálny vývoj ochorenia slintačky a krívačky.

Zatvárame si dvere k lepšej ochrane zdravia, tvrdí Pellegrini
Prezident nepovažuje pandemickú dohodu za nástroj na obmedzovanie slovenskej suverenity.

ÚVZ podporuje prijatie pandemickej zmluvy, najmä pre možné zdravotné hrozby
Úrad verejného zdravotníctva bol súčasťou medzirezortnej skupiny na posúdenie znenia návrhu pandemickej zmluvy.