Inšpektori nariadili stiahnuť z trhu víno. Skontrolujte si, či ho nemáte doma
- 21:16 04.09.2023
- Praha

Obchodný reťazec predával víno, ktoré nie je vhodné na konzumáciu.
Veľkoobchod Makro Cash & Carry ČR sťahuje z trhu víno. Dôvodom je, že víno nevyhovelo laboratórnym rozborom a nie je vhodné na konzumáciu. Spoločnosť Makro o tom informuje na svojej stránke. Ide o produkt s označením Svatováclavské víno biele polosladké šarže L 200 s dátumom výroby 09.04.2020. Víno sa predávalo v baleniach po 1x1L a 6x1L.
Foto: makro.cz
“Analýzou Štátnej poľnohospodárskej a potravinárskej správy bolo zistené, že vzorka vína bohužiaľ počas laboratórnej kontroly nevyhovela legislatívnym požiadavkám. Víno prekročilo limit pre obsah konzervačnej látky kyseliny sorbovej. Výrobok nie je nebezpečný pre zdravie, ale nie je vhodný na konzumáciu,” vysvetlila Petra Bártová, vedúca oddelenia kvality spoločnosti Makro.
Zákazníci, ktorí toto víno majú doma, ho môžu vrátiť do akéhokoľvek veľkoobchodného strediska MAKRO. “Za zakúpené výrobky vám budú na základe predajného dokladu vrátené peniaze späť. Výrobky vracajte do 10.9.2023,” dodáva Bártová.

Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur
Rozsiahly výpadok elektrickej energie, ktorý zasiahol v pondelok Španielsko, spôsobil hospodárske škody v celkovej výške približne 1,6 miliardy eur.

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne
Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil v stredu čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ
Únia je pripravená chrániť záujmy európskych podnikov a európskych obyvateľov, tvrdí Maroš Šefčovič.

Šefčovič: Slovensko ako člen EÚ hrá vyrovnanú partiu s veľkými hráčmi sveta
Podľa Maroša Šefčoviča Únia v oblasti obchodu a ekonomiky hrá vyrovnanú partiu s tými najväčšími hráčmi na globálnom poli.

Ak samospráva nebude chcieť vodnú elektráreň Málinec, Taraba návrh nepredloží
Ak samospráva nebude chcieť postavenie vodnej elektrárne Málinec v obci Látky, tak minister životného prostredia Tomáš Taraba návrh na výstavbu nepredloží.