• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 19.4.2024Meniny má Jela
Bratislava

Jedlo z konzervy nie je voči skaze odolné. Dá sa ešte jesť? Ako mu predĺžiť životnosť?

  • 6:56 25.05.2023
  • Bratislava
Jedlo z konzervy nie je voči skaze odolné. Dá sa ešte jesť? Ako mu predĺžiť životnosť?

Keďže sa spoliehame na ich dlhú trvácnosť, konzervované potraviny si kupujeme vo veľkých množstvách do zásob. Pri nesprávnom skladovaní sa však stále môžu pokaziť.

Vo väčšine kuchýň možno nájsť poličku alebo celú skriňu zasvätenú výhradne konzervovaným potravinám. Keďže ide o výrobky, ktorými je dobré vopred sa zásobiť, často ich nakupujeme v množstvách, ktoré potom aj niekoľko rokov nestihneme spracovať.

K najčastejšie kupovaným konzervovaným potravinám patrí tuniak, fazuľa a lúpané paradajky, ktoré zväčša môžete jesť bez rizika aj po niekoľkých mesiacoch od kúpy. Jedinou podmienkou je správne skladovanie – ak ho obídete, potraviny sa rýchlo skazia aj v prípade, že ich dlhšiu dobu neotvoríte.

Bryan Quoc Le je poradca v oblasti zdravej výživy a autor knihy 150 odpovedí na otázky o jedle (150 Food Science Questions Answered). V rozhovore pre portál Express priblížil, ako skladovať konzervy, aby vám jedlo v nich vydržalo čo najdlhšie

Chladné a suché miesto

Prvým pravidlom, ktoré podľa Bryana možno aplikovať na väčšinu konzervovaných potravín, je skladovanie na suchom a chladnom mieste. Zabudnite preto na skrinku pod drezom, nad sporákom alebo vo vlhkej pivnici.

Jedlu v konzerve škodí aj extrémny chlad. Ten totiž poškodzuje štruktúru konzervy, cez ktorú môžu dovnútra preniknúť vzduchové bubliny, či dokonca korózia.

Známky poškodenia

Či je jedlo vhodné na konzumáciu zistíte už pri prvom pohľade na konzervu. V prípade, že je jej viečko ploché a dobre utesnené, značí to jej neporušenosť, a teda s veľkou pravdepodobnosťou aj neporušenosť jedla v nej.

Naopak, ak je viečko prehĺbené, znamená to, že v konzerve je trhlina alebo iný otvor, ktorý zrejme poškodil aj jej obsah. Jedlo v nej by ste teda nemali jesť. Rovnako sa vyhnite jedlu, na ktorom nájdete známky korózie.

Pri otváraní konzervy si všimnite, či zasyčí. Ak áno, znamená to, že sa v nej nahromadili plyny, ktoré mohli poškodiť jedlo, a preto ho radšej nejedzte.

Bryan ďalej tvrdí, že správne skladovanie konzerv by malo zahŕňať chladné, tmavé a suché prostredie, v ktorom vám vydržia bez poškodenia celé roky. V takomto prípade treba ich dátum minimálnej spotreby vnímať len ako orientačný bod – jedlá v neotvorených nádobách vydržia aj niekoľko rokov po ňom, hoci časom môže klesať ich kvalita a zhoršovať sa chuť.

Chuť sa najrýchlejšie vytráca z kyslejších jedál, ako sú paradajky, ktoré si udržia pôvodnú kvalitu približne 18 mesiacov po dátume minimálnej spotreby. Mäso a zelenina vám v približne nezmenenom stave vydržia dva až päť rokov po tomto termíne.

Zdroj: Info.sk, DP, express.co.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Čo sa naozaj deje s vaším telom po uštipnutí včelou? O tomto následku ste nevedeli

Čo sa naozaj deje s vaším telom po uštipnutí včelou? O tomto následku ste nevedeli

VČERA - 20:40Zaujímavosti

Uštipnutie včelou je vo väčšine prípadov menej závažné, no mnohých prekvapí, čo sa s telom deje po ňom.

Ak máte tento mobilný telefón, rozlúčte sa so súkromím

Ak máte tento mobilný telefón, rozlúčte sa so súkromím

VČERA - 20:17Zaujímavosti

Obľúbená značka smartfónov podľa expertov zbiera dáta o používateľoch.

Video: Rodine sa stratil pes, takto ho našli medzi medveďmi

Video: Rodine sa stratil pes, takto ho našli medzi medveďmi

19:10 17.04.2024Zaujímavosti

Dron zachytil prekvapivé zábery strateného huskyho.

Počas letnej sezóny sprístupnia aj doteraz

Počas letnej sezóny sprístupnia aj doteraz "skryté" časti Spišského hradu

8:55 17.04.2024Zaujímavosti

Na Spišskom hrade pripravili na novú turistickú sezónu viacero noviniek.