• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 22.3.2023Meniny má Benadik
10°Bratislava

Video: Batoľa sa na chodbe hralo so zbraňou, opatrovník čelí obvineniu

  • 12:21 28.01.2023
  • Indianapolis
Video: Batoľa sa na chodbe hralo so zbraňou, opatrovník čelí obvineniu

Opatrovník dieťaťa podľa vlastných slov nie je vlastníkom zbrane, s ktorou sa hral jeho zverenec. Bráni sa, že o smrtiacej zábavke nevedel kvôli ochoreniu.

45-ročný Shane Osborne z amerického štátu Indiana čelí obvineniu zo zanedbania opatery svojho zverenca a nebezpečného zaobchádzania so strelnými zbraňami po tom, ako unikol záznam zobrazujúcimalé dieťa so zbraňou v ruke.

Chlapec sa hral so zbraňou na chodbe bytovky, kde dočasne býva spolu s Osborneom. Záznam bol zhotovený bezpečnostnou kamerou jedného zo susedných bytov.

Polícia na základe podnetu od susedov prehľadala Osborneovu domácnosť, v ktorej našla zbraň ráže 9 milimetrov a 15 nábojmi v zásobníku. V hlavni sa však nenachádzali žiadne náboje.

Osborne, ktorého umiestnili do cely predbežného zadržania, bol v čase incidentu podľa vlastných slov chorý a ležal v posteli, a tak si nevšimol, že dieťa vyšlo na chodbu pred bytom.

Polícia po prvotnej prehliadke bytu, ktorá prebehla za Osborneovej asistencie, najprv nenašla žiadnu zbraň. Následne však získala video od susedov, a tak podnikla ďalší prieskum, pri ktorom sa Osborne priznal, že on síce žiadnu zbraň nevlastní, ale „je možné, že ju tam nechal jeho príbuzný,“ uvádza CNN.

Policajti sa na zbraň pýtali aj malého chlapca, ktorý im napokon ukázal miesto, na ktoré ju sám odložil. Osborne však naďalej tvrdil, že nevedel o tom, že sa zbraň nachádza v jeho byte.

Podľa polície bolo dieťa zverené do Osborneovej opatery preto, že jeho hlavný poverený opatrovník bol v horšom zdravotnom stave ako on. Muž pritom v minulosti čelil prinajmenšom siedmim ďalším stíhaniam, vrátane ťažkých zločinov. Polícia ho v tejto súvislosti vyšetrovala dokonca aj v deň prehliadky bytu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, cnn.com, Video: YouTube.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Vodič chcel pomôcť pri požiari domu, dym mal však oveľa smutnejší pôvod

Video: Vodič chcel pomôcť pri požiari domu, dym mal však oveľa smutnejší pôvod

VČERA - 22:15Zaujímavosti

Vodič pri prechádzaní štvrťou spozoroval dymenie, na základe ktorého predpokladal, že došlo k požiaru. Rozhodol sa pomôcť, avšak neskôr spoznal pravý zdroj tmavého kúdolu.

Najväčšie mýty pri pestovaní paradajok: Ignorujte ich, pôjde vám to lepšie

Najväčšie mýty pri pestovaní paradajok: Ignorujte ich, pôjde vám to lepšie

VČERA - 7:41Zaujímavosti

​Paradajky sú obľúbenou zeleninou, ktorú si mnohí radi vypestujú sami, či už v skleníku, voľne v záhrade, alebo na balkóne. S ich pestovaním sa však spája viacero mýtov, ktorých dodržiavanie je zbytočné až škodlivé.

Alcatraz, kde sedel aj Al Capone, zatvorili pred 60 rokmi. Takto objekt funguje dnes

Alcatraz, kde sedel aj Al Capone, zatvorili pred 60 rokmi. Takto objekt funguje dnes

VČERA - 7:03Zaujímavosti

V súčasnosti objekt funguje ako turistická atrakcia, ktorú ročne navštívi viac ako 1,4 milióna ľudí.