• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 4.12.2022Meniny má Barbora, Barbara
Bratislava

Depeche Mode znovu vystúpia v Bratislave, predstavia nový album

  • 14:59 04.10.2022
  • Bratislava
Depeche Mode znovu vystúpia v Bratislave, predstavia nový album

Depeche Mode ohlásili celosvetové turné.

Hudobná skupina Depeche Mode, členovia rock&rollovej siene slávy z roku 2020, oznámili v utorok na špeciálnom podujatí v Berlíne vydanie nového štúdiového albumu Memento Mori. "S rovnomennou koncertnou šnúrou precestujú svet, nevynechajú ani Bratislavu,“ uviedla pre Info.sk PR manažérka Janka Marczellová. V slovenskej metropole kapela vystúpi 28. mája 2023 na Národnom futbalovom štadióne.

Dave Gahan a Martin Gore po piatich rokoch potešili fanúšikov a zverejnili dátumy celosvetového turné k novému albumu Memento Mori, ktorý má vyjsť budúci rok v marci. „Rovnomenné celosvetové turné Depeche Mode odštartujú koncertmi k vydaniu albumu 23. marca špeciálnou limitovanou sériou koncertov v severoamerických arénach predtým, ako sa skupina vydá na letné turné po štadiónoch Európy,“ dodala Marczellová s tým, že obmedzené severoamerické koncerty sa uskutočnia okrem iného v Madison Square Garden v New Yorku, v United Center v Chicagu, v Kia Forum v Los Angeles a v Scotiabank Arena v Toronte.

Foto: Sven Darmer

Európska časť turné sa začne 16. mája a jeho zastávkami budú aj najväčšie európske štadióny, napríklad Stade de France v Paríži, Olympijský štadión v Berlíne, štadión San Siro v Miláne, či štadión Twickenham v Londýne. V Bratislave sa anglické megahviezdy predstavia po šiestich rokoch.

Martin Gore na k projektu Memento Mori uviedol, že na ňom začali pracovať v úvode pandémie. „Jeho témy boli priamo inšpirované týmto obdobím. Po Fletchovej smrti sme sa rozhodli pokračovať, pretože sme si istí, že by si to želal, a to dalo projektu špeciálny význam.“ K novému projektu sa vyjadril aj Dave Gahan. „Fletchovi by sa tento album veľmi páčil. Veľmi sa tešíme, že sa s vami oň čoskoro podelíme, nevieme sa dočkať, kedy vám ho budúci rok predstavíme naživo na koncertoch,“ dodal.

Foto: Sven Darmer

Memento Mori Tour bude 19. turné skupiny a prvým po viac ako piatich rokoch. Posledné turné Global Spirit Tour 2017 – 2018 bolo doteraz najdlhším turné Depeche Mode a jedným z najvýnosnejších turné toho roka, keď kapela počas 130 koncertov v Európe a Severnej Amerike hrala pre viac ako tri milióny fanúšikov.

Memento Mori bude 15. štúdiovým albumom Depeche Mode a pokračovaním kritikmi oceňovaného albumu Spirit z roku 2017, ktorý sa dostal na prvé miesto v 11 krajinách. Novinka vyjde celosvetovo na jar 2023 pod hlavičkou vydavateľstva Columbia Records.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Janka Marczellová/VIVIEN
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred 100 rokmi sa narodil Fanfán Tulipán - herec Gérard Philipe

Pred 100 rokmi sa narodil Fanfán Tulipán - herec Gérard Philipe

DNES - 6:35Kultúra

Preslávila ho najmä rola vo filme Fanfán Tulipán. Od narodenia Gérarda Philipa, francúzskeho divadelného a filmového herca, uplynie v nedeľu 100 rokov.

Herečka a supermodelka darovala svoje orgazmy vede

Herečka a supermodelka darovala svoje orgazmy vede

22:20 01.12.2022Kultúra

​Supermodelka podstúpila v rámci svojej novej show Planet Sex With Cara Delevingne skúmanie svojho orgazmu a rozdielov medzi pohlaviami.

Skupina Metallica ohlásila nový album a svetové turné

Skupina Metallica ohlásila nový album a svetové turné

8:32 29.11.2022Kultúra

Skupina Metallica ohlásila v pondelok svetové turné i vydanie nového, v poradí dvanásteho štúdiového albumu s názvom 72 seasons.

Bones and all je kanibalská romanca, poteší fanúšikov Chalameta

Bones and all je kanibalská romanca, poteší fanúšikov Chalameta

10:33 28.11.2022Kultúra

Bones and all je názov filmovej novinky s príbehom ženy a muža, ktorí sa spoznajú na ceste Amerikou a zistia, že ich spája potreba jesť ľudské mäso.

Chris Hemsworth sa obáva Alzheimerovej choroby. Rutinná kontrola odhalila nečakané

Chris Hemsworth sa obáva Alzheimerovej choroby. Rutinná kontrola odhalila nečakané

7:53 27.11.2022Kultúra

Chris Hemsworth sa na rutinných kontrolách počas natáčania nových filmov dozvedel, že má zvýšené riziko vzniku Alzheimerovej choroby.