• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 30.4.2025Meniny má Anastázia
21°Bratislava

Progresívne Slovensko si polepšilo, v najnovšom prieskume predbehlo SaS aj OĽANO

  • 19:24 30.09.2022
  • Bratislava
Progresívne Slovensko si polepšilo, v najnovšom prieskume predbehlo SaS aj OĽANO

Parlamentné voľby by v septembri vyhrala strana Hlas-SD, Progresívne Slovensko si výrazne polepšilo.

Pokiaľ by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v druhej polovici septembra, vyhrala by ich strana Hlas-SD, ktorú by volilo 20,3 percenta ľudí. Druhý by skončil Smer-SD (15,3 percenta), po ktorom nasleduje Progresívne Slovensko (9,6 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre Televíziu Markíza.

Na štvrtom mieste by skončila SaS (8,2 percenta). Nasledujú Republika (7,8 percenta), OĽANO (7,2 percenta), hnutie Sme rodina (7 percent) a KDH (6,2 percenta).

Do parlamentu by sa podľa prieskumu nedostala Aliancia (4,6 percenta), SNS (3,9 percenta) a ĽSNS (2,9 percenta).

Hlas-SD by podľa výsledkov získal 38 mandátov v parlamente, Smer-SD by ich mal 28 a Progresívne Slovensko 18. SaS by obsadila v pléne 15 kresiel. Republika by mala 14 poslancov, OĽANO a Sme rodina by mali zhodne po 13 kresiel a KDH 11.

Zber dát sa uskutočnil od 21. do 27. septembra na vzorke 1009 respondentov.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
PS: Nová nemocnica je na úrovni vzdušného zámku

PS: Nová nemocnica je na úrovni vzdušného zámku

DNES - 20:26Domáce

Nová národná nemocnica je, tak ako naposledy, len na úrovni vzdušného zámku. Problémom nemocnice je aj jej výstavba cez Ministerstvo obrany SR.

Pri frekventovanej ceste našli telo muža

Pri frekventovanej ceste našli telo muža

DNES - 19:39Domáce

K úmrtiu muža malo dôjsť pred niekoľkými dňami.

Blanár: Vláda bude naďalej suverénne presadzovať záujmy SR aj pôvodné hodnoty EÚ

Blanár: Vláda bude naďalej suverénne presadzovať záujmy SR aj pôvodné hodnoty EÚ

DNES - 19:38Domáce

Vláda SR bude naďalej suverénne presadzovať a obhajovať národnoštátne záujmy SR, ale rovnako pôvodné hodnoty, na ktorých bola Európska únia založená.

Jaurová: Odvolanie riaditeľa FPU je obrovský krok cez červenú čiaru

Jaurová: Odvolanie riaditeľa FPU je obrovský krok cez červenú čiaru

DNES - 19:18Domáce

Odvolanie riaditeľa Fondu na podporu umenia Róberta Špotáka je podľa podpredsedníčky PS a Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Zory Jaurovej protiprávne a predstavuje obrovský krok cez červenú čiaru.

Rada FPU odvolala riaditeľa Špotáka, ten sa bráni: Kázali mi konať v rozpore so zákonom

Rada FPU odvolala riaditeľa Špotáka, ten sa bráni: Kázali mi konať v rozpore so zákonom

DNES - 17:40Domáce

Rada Fondu na podporu umenia odvolala z funkcie riaditeľa Róberta Špotáka. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie Ministerstva kultúry SR Petra Bačinská.