• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 4.5.2025Meniny má Florián
15°Bratislava

U.S. Steel Košice opúšťa viac ako 600 ľudí: Majú dostať štedré odstupné

  • 13:27 28.09.2022
  • Košice
U.S. Steel Košice opúšťa viac ako 600 ľudí: Majú dostať štedré odstupné

Z košických oceliarní U. S. Steel aktuálne odchádza po dohode so zamestnávateľom a s odstupným viac ako 600 pracovníkov.

Podľa podniku ide o súčasť snahy o vyššiu efektívnosť, a tým aj o zvýšenie konkurencieschopnosti na trhu. TASR o tom informoval hovorca U.S. Steel Košice Ján Bača.

Opatrenia podľa oceliarní nie sú krátkodobými reakciami na zmeny na trhu s oceľou alebo na trhu s energiami, ale o dlhodobo plánované zlepšenia štruktúry nákladov dôležité pre nasledujúce roky.

Do 30. septembra dokončujeme organizačný redizajn, ktorý štrukturálne zlepší konkurencieschopnosť nášho podnikania v náročnom oceliarskom priemysle. Nová štruktúra bude implementovaná v októbri a manažéri schválili odchod viac ako 600 ľuďom, ktorí sú súčasťou programu ponúkajúceho štedré odstupné, výrazne nad rámec požiadaviek v slovenskom zákonníku práce,“ uviedol Bača.

Podnik uvádza, že v rokoch 2019 až 2021 opustilo spoločnosť približne 2200 ľudí po podobných programoch, pričom im spoločnosť vyplatila celkovo takmer 50 miliónov eur. „Súčasné odstupné je založené na odpracovaných rokoch a tento rok to znamenalo v priemere na zamestnanca 32.000 eur. Toto má umožniť našim odchádzajúcim kolegom odísť do dôchodku skôr, alebo pomôcť im pri zmene profesie. Plánované zlepšenia v našej nákladovej štruktúre sú veľmi dôležité pre budúcnosť spoločnosti,“ konštatoval Bača.

Po najnovšom odchode stoviek zamestnancov v oceliarňach U. S. Steel klesne počet pracovníkov zhruba na 8300.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Richter: Nevylučujem, že transakčná daň bude kompletne prehodnotená

Richter: Nevylučujem, že transakčná daň bude kompletne prehodnotená

VČERA - 13:52Ekonomické

Daň z finančných transakcií, ktorá platí od 1. apríla, môže byť po istom čase kompletne prehodnotená.

Káva je čoraz drahšia, cenu ovplyvnia aj clá

Káva je čoraz drahšia, cenu ovplyvnia aj clá

VČERA - 11:10Ekonomické

Klimatická zmena a s ňou spojené nepriaznivé počasie majú negatívny vplyv na úrodu kávy.

Stres v práci z používania digitálnych technológií pociťuje 63 % Slovákov

Stres v práci z používania digitálnych technológií pociťuje 63 % Slovákov

VČERA - 10:46Ekonomické

Stres v práci z každodenného používania digitálnych technológií má 63 % Slovákov.

Najmenej cenovo dostupné bývanie je v Bratislave a na východe Slovenska

Najmenej cenovo dostupné bývanie je v Bratislave a na východe Slovenska

VČERA - 9:46Ekonomické

Cenovo najdostupnejšie byty sú v Nitrianskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji.

Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov o 13 %

Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov o 13 %

19:12 02.05.2025Ekonomické

Spojené štáty plánujú zvýšiť vojenské výdavky vo fiškálnom roku 2026 o 13 % až na 1,01 bilióna dolárov. Vyplýva to z požiadavky prezidenta Donalda Trumpa, ktorú zverejnil v pondelok Biely dom.