Tento alkoholický nápoj pozitívne vplýva na zdravie čriev

Stačí pritom piť jeden nápoj denne.
Ľudia, ktorí si k večeri doprajú pohár piva majú zdravšie črevá vďaka posilneniu črevného mikrobiómu. Vedci uviedli, že tento pozitívny účinok piva by mohlo pomôcť predchádzať vážnym chorobám.
Štúdia na 19 mužoch vykonaná na Universidade NOVA de Lisboa v Portugalsku zistila, že denná konzumácia piva zároveň dodáva antioxidanty podobne ako víno.
Muži v štúdii dostali každý deň na pitie 330 ml 5 % ležiaku Super Bock alebo nealkoholické pivo. Všetci muži v štúdii boli vo veku od 23 do 58 rokov, pravidelne pili a nemali žiadne vážne zdravotné problémy.
Profesorka Ana Faria, vedúca autorka štúdie publikovanej v časopise Journal of Agriculture and Food Chemistry, povedala:
„Výsledky tejto štúdie ukazujú, že pitie piva zvyšuje diverzitu črevných baktérií bez toho, aby sa výrazne menila telesná hmotnosť. Nižšia diverzita baktérií bola spojená s cukrovkou a srdcovými chorobami."
Odborníci povedali, že ďalší výskum dokázal, že víno a nealkoholický ležiak môžu mať zdravotné výhody. Testy z krvi a stolice ukázali, že aj alkoholický ležiak má rovnaké výhody. Odhalili zvýšené hladiny živín nazývaných polyfenoly a ďalšie chemikálie, ktoré zabraňujú poškodeniu buniek. Faria dodala:
„Pivo je hlavným a pravdepodobne jediným zdrojom chmeľových polyfenolov v ľudskej strave. Chmeľ tiež obsahuje xanthohumol, ktorý podľa štúdií znižuje riziko chronických ochorení vrátane obezity a cukrovky."
Podľa lekárov by ľudia nemali vypiť viac ako šesť pollitrov piva týždenne, takže odporúčaná dávka fľašky za deň v štúdii bola v rámci oficiálnych bezpečných limitov.
Faria dodala, že je dôležité mať alkohol pod kontrolou, pretože nadmerná konzumácia by mohla zmariť výhody piva a namiesto toho zhoršiť zdravie.
Profesor Simon Gaisford z University College London povedal: „Táto štúdia je zaujímavá, pretože naznačuje, že denné pitie piva podporuje vaše črevné baktérie a to je dobrá vec.“

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.