Zeman podpísal šesť zákonov, pribudnú dva významné dni
- 7:23 14.04.2022
- Praha

Český prezident Miloš Zeman podpísal v stredu šesť zákonov. Okrem iného zákon, ktorý zavádza dva nové významné dni, či daňovú novelu. TASR správu prevzala zo spravodajského portálu Novinky.cz.
Zeman podpísal tiež zákon, ktorý Čechom umožní využívať na sporenie daňovo podporovanú alternatívu v paneurópskych dôchodkových produktoch. Tie budú môcť ponúkať napríklad banky alebo poisťovne. Tento typ sporenia by mal byť vhodný predovšetkým pre ľudí, ktorí pracujú vo viacerých krajinách EÚ.
Podľa ďalšej podpísanej novely pribudnú v kalendári dva významné dni - 27. máj ako Deň národného vzdoru a 25. jún ako Deň odchodu okupačných vojsk.
Májový deň pripomína atentát na ríšskeho protektora Reinharda Heydricha v roku 1942. Deň odchodu okupačných vojsk pripadá na výročie podpisu protokolu o odsune sovietskych vojsk z územia bývalého Československa v roku 1991.

Katar musí prestať hrať na dve strany, vyhlásil Netanjahu
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu uviedol, že Katar, ktorý je sprostredkovateľom rokovaní s militantným hnutím Hamas, musí „prestať hrať na dve strany“.

Izrael povoláva desaťtisíce záložníkov na rozšírenú ofenzívu v Gaze
Izraelské ozbrojené sily posielajú desiatkam tisícov záložníkov povolávacie rozkazy pred plánovaným rozšírením ofenzívy proti Hamasu v Gaze.

Odmietla som Trumpovu ponuku vyslať vojakov do Mexika, vyhlásila Sheinbaumová
Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová v sobotu uviedla, že odmietla ponuku amerického prezidenta Donalda Trumpa vyslať do Mexika americké jednotky na pomoc v boji proti obchodovaniu s drogami.

Čína poprela prístup k údajom používateľov sociálnej siete TikTok
TikToku v piatok DPC v mene EÚ udelila pokutu 530 miliónov eur pre nedostatočné zabezpečenie ochrany údajov európskych používateľov.

Zelenskyj chce narušiť oslavy 9. mája v Rusku, tvrdí Moskva
Na oslavách sa má zúčastniť aj slovenský premiér Robert Fico.