• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 1.5.2025Dnes je Sviatok práce
11°Bratislava

Vodiči sa môžu tešiť, cena benzínu bude opäť nižšia

  • 17:24 10.10.2013
  • BRATISLAVA
Vodiči sa môžu tešiť, cena benzínu bude opäť nižšia

Ceny benzínov sa od piatku opäť znížia. Ako informoval Tomáš Novotný z portálu auto.sme.sk, v prípade, že sa do zlacňovania zapojí väčšina čerpacích staníc, benzíny zlacnejú v priemere o 1,5 centu za liter.

Priemerná hodnota najpredávanejšieho benzínu 95 Natural sa potom dostane pod úroveň 1,47 eura za liter.

Benzín 95 Natural tak bude podľa Novotného najlacnejší od januára 2012. Ceny nafty sa meniť nebudú, v priemere sa bude nafta predávať za 1,39 eura za liter.

Aktuálne zlacnenie je podľa Novotného dôsledkom výrazného poklesu cien pohonných látok na medzinárodných trhoch v predchádzajúcich týždňoch. Od konca augusta, kedy na Slovensku naposledy zdraželi benzíny, klesli ceny benzínov na burze v Rotterdame približne o osem centov za liter.

Nafta na Slovensku nemá podľa neho na rozdiel od benzínov k dispozícii priestor na pokles cien. Musela by na svetových trhoch zlacnieť. Za posledné dva týždne však jej ceny stagnujú.

Dlhodobé porovnanie vývoja cien benzínov na burze v Rotterdame a na Slovensku podľa Novotného ukazuje, že benzíny majú ešte stále priestor na zlacnenie na úrovni asi troch centov za liter.

"V prípade, že vo svete sa ceny ropných produktov nezačnú dvíhať, je vysoká pravdepodobnosť, že benzíny zlacnejú aj koncom budúceho týždňa," skonštatoval Novotný. Zároveň dodal, že aktuálne zlacnenie benzínov v našej krajine je už piate v poradí. Po započítaní aktuálneho poklesu cien klesli ceny benzínov z tohtoročných maxím už o viac ako šesť centov za liter.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur

Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur

VČERA - 19:31Ekonomické

Rozsiahly výpadok elektrickej energie, ktorý zasiahol v pondelok Španielsko, spôsobil hospodárske škody v celkovej výške približne 1,6 miliardy eur.

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne

VČERA - 18:19Ekonomické

Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil v stredu čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ

VČERA - 18:05Ekonomické

Únia je pripravená chrániť záujmy európskych podnikov a európskych obyvateľov, tvrdí Maroš Šefčovič.

Šefčovič: Slovensko ako člen EÚ hrá vyrovnanú partiu s veľkými hráčmi sveta

Šefčovič: Slovensko ako člen EÚ hrá vyrovnanú partiu s veľkými hráčmi sveta

VČERA - 17:28Ekonomické

Podľa Maroša Šefčoviča Únia v oblasti obchodu a ekonomiky hrá vyrovnanú partiu s tými najväčšími hráčmi na globálnom poli.

Ak samospráva nebude chcieť vodnú elektráreň Málinec, Taraba návrh nepredloží

Ak samospráva nebude chcieť vodnú elektráreň Málinec, Taraba návrh nepredloží

VČERA - 15:29Ekonomické

Ak samospráva nebude chcieť postavenie vodnej elektrárne Málinec v obci Látky, tak minister životného prostredia Tomáš Taraba návrh na výstavbu nepredloží.