Ukladáte si heslá priamo do Google Chrome? Toto hrozí, ak s tým hneď neprestanete!
- 20:08 06.01.2022
- Svet

Ukladanie hesiel priamo do webového prehliadača je jednoduchý a pohodlný spôsob, ako si zabezpečiť rýchly prístup k množstvu stránok. Vám aj vášmu zamestnaniu to ale môže uškodiť.
Uchovávanie hesiel vo webových prehliadačoch, ako je Chrome alebo Edge, je pomerne bežné a považované za bezpečné a nenáročné riešenie zjednodušeného prístupu k užívateľským kontám na rôznych stránkach.
Technologickí experti teraz ale vyzývajú používateľov týchto prehliadačov na zvýšenú bezpečnosť. Dôvodom je nedávny únik dát súvisiaci so zvýšeným počtom zamestnancov väčších aj menších spoločností pracujúcich z domu kvôli sprísneným opatreniam v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.
Analytici zo spoločnosti AhnLab tvrdia, že obeťou sú predovšetkým britskí a americkí zamestnanci, ktorí počas práce z domu využívali systém VPN na pripojenie sa k firemným virtuálnym zložkám.
Obete útoku v domácnosti normálne využívali počítač na prácu, pričom netušili, že ich operačný systém napadol malvér nazývaný Redline Stealer. Ten dokáže útočníkovi odhaliť citlivé informácie o účte obete a jej prístupové heslá k rôznym stránkam. Páchatelia dokázali získať od obetí aj nikde nezverejnené firemné informácie.
Obetiam útoku nepomohol ani nainštalovaný antivírusový systém.
„Aj keď ukladanie údajov o konte do webových prehliadačov je veľmi pohodlné, užívateľom odporúčame nevyužívať ho, keďže riziko úniku týchto informácií po malvérovej infekcii je vysoké,“ uvádza AhnLab. „Namiesto toho sa odporúča používať len programy z overených zdrojov.“
Program Redline Stealer sa dá ľahko zohnať na dark webe, takže je len ťažké vypátrať jeho pôvodných majiteľov.
Redline Stealer sa prvýkrát dostal do povedomia bezpečnostných expertov v marci 2020, keď celosvetovo prepukla pandémia nového koronavírusu.

Huliak prišiel na finále slovenskej hokejovej extraligy. Takto reagovali ľudia v Steel Aréne
Minister Huliak sa v Košiciach nedočkal pozitívneho prijatia.

List napísaný na palube Titanicu vydražili za 300.000 libier
Za 300.000 libier sa na aukcii predal list, ktorý na palube Titanicu napísal jeden z najznámejších preživších niekoľko dní pred potopením lode.

Slováci namiesto šetrenia prišli o peniaze. Pozor na tento masívny podvod
Používatelia smartfónov si v snahe ušetriť peniaze nainštalovali škodlivé aplikácie.

Hlasujúci za Oscarov si musia pred odovzdaním hlasov pozrieť všetky filmy
Členovia poroty, ktorá rozhoduje o filmových cenách Oscar, budú musieť preukázať pred hlasovaním vo finálovom kole, že si pozreli všetky filmy v jednotlivých kategóriách.

Ako zabrániť vysychaniu trávnika? Pozor na túto chybu
Ku koseniu trávnika treba pristupovať opatrne zvlášť počas leta.