• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.1.2022Meniny má Nataša
Bratislava

Hviezdna Dua Lipa mieri do Bratislavy

  • 14:22 17.12.2021
  • Bratislava
Hviezdna Dua Lipa mieri do Bratislavy

Nový Lovestream Festival prinesie druhý júnový víkend do Bratislavy tri dni skvelej hudobnej nádielky priamo na futbalovom štadióne Tehelné pole.

Po megahviezde Red Hot Chili Peppers Lovestream Festival ohlasuje ďalšiu svetovú hviezdu. Sobota večer 11. júna bude patriť najžiadanejšej, najsťahovanejšej a najhranejšej hviezde súčasnosti Dua Lipa. TASR informoval PR manažér festivalu Ján Kakaščík.

Prvýkrát sa do pozornosti dostala Dua Lipa v roku 2015 skladbou Be The One. Nasledovali single Last Dance, Hotter Than Hell a Blow Your Mind (Mwah). Potom už prišla „pieseň, ktorá mi zmenila život“ New Rules, ktorá z nej urobila najmladšieho ženského sólo umelca s dosiahnutou jednou miliardou pozretí na YouTube, a ďalší megahit IDGAF. Z britského dievčaťa s kosovskými koreňmi sa razom stala žiadaná megastar, o ktorú prejavili záujem najväčšie hviezdy hudobného priemyslu. Účinkovala v nahrávkach Seana Paula, Martina Garrixa alebo Calvina Harrisa. Na eponymnom albumovom debute má dokonca duet s Chrisom Martinom zo skupiny Coldplay.

V roku 2018 bola ako prvá umelkyňa päťkrát nominovaná na Brit Awards a odniesla si dve hlavné ceny pre najlepšiu britskú speváčku a britský objav roka. Nasledujúci rok získala Grammy pre najlepšieho nováčika a pieseň Electricity v spolupráci so Silk City získala Grammy za najlepšiu tanečnú nahrávku.

Koncom roka 2019 ponúkla svoj celosvetový No. 1 hit Don't Start Now pred vydaním albumu Future Nostalgia, ktorý jej v marci 2020 priniesol päť nominácií na 63. Grammy Awards a ďalšiu cenu do zbierky za najlepší popový vokálny album. Album Future Nostalgia prekonal len za prvý týždeň 294 miliónov streamov a teraz už celkovo prekročila šesť miliárd streamov za všetky svoje skladby. Dua Lipa drží rekord za najstreamovanejší album za jeden deň od britskej umelkyne a je celosvetovo najpočúvanejšou britskou umelkyňou na Spotify.

Verím, že fanúšikovia ocenia multižánrovosť nášho nového festivalu a prvotriednu kvalitu sobotňajšieho headlinera. My sa už teraz tešíme, že takmer na dotyk vzhľadom na veľkosť nášho národného štadióna si fanúšikovia vychutnajú hitmi nabitú show aktuálne jednej z najžiadanejších umelkýň súčasnosti,“ uviedla pre médiá organizátorka Silvia Nemčovičová.

Predaj vstupeniek začína v pondelok 20. decembra o 10.00 h na www.Predpredaj.sk. Lovestream Festival do Bratislavy prináša SILVI Production v spolupráci s Marcelom Avramom a Concerts East.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Uznávaný herec a komik Jim Carrey slávi okrúhlych 60 rokov

Uznávaný herec a komik Jim Carrey slávi okrúhlych 60 rokov

DNES - 6:13Kultúra

Známy hollywoodsky herec Jim Carrey sa dnes dožíva 60 rokov.

Pred 100 rokmi sa narodil legendárny herec Július Pántik

Pred 100 rokmi sa narodil legendárny herec Július Pántik

7:04 15.01.2022Kultúra

V sobotu 15. januára uplynie 100 rokov od narodenia divadelného, filmového herca a vysokoškolského pedagóga, národného umelca Júliusa Pántika.

Festival Berlinale budú sprevádzať prísne epidemické opatrenia

Festival Berlinale budú sprevádzať prísne epidemické opatrenia

6:04 13.01.2022Kultúra

Prestížnu prehliadku svetového filmu budú sprevádzať prísne protiepidemické opatrenia, oznámili v stredu organizátori festivalu.

Vo veku 82 rokov zomrel režisér americkej novej vlny Peter Bogdanovich

Vo veku 82 rokov zomrel režisér americkej novej vlny Peter Bogdanovich

7:16 07.01.2022Kultúra

Vo veku 82 rokov zomrel oceňovaný americký filmový režisér, kritik a herec Peter Bogdanovich.

Dnes oslavuje narodeniny Zoro Laurinc, Elena Podzámska, Ján Kuric aj Nicolas Cage

Dnes oslavuje narodeniny Zoro Laurinc, Elena Podzámska, Ján Kuric aj Nicolas Cage

6:44 07.01.2022Kultúra

Jedným z popredných slovenských architektov tvoriacich v duchu funkcionalizmu bol MICHAL MAXIMILIÁN SCHEER, ktorý sa narodil pred 120 rokmi.