• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 22.5.2022Meniny má Júlia, Juliana
22°Bratislava

Inovatívne riešenia v skladoch pre rok 2021

  • 20:30 28.10.2021
  • Bratislava
Inovatívne riešenia v skladoch pre rok 2021

Technológie hýbu svetom, o tom niet pochýb. Inovácie zavádzajú do svojho podnikania rôzne spoločnosti, a inak tomu nie je ani v logistickom priemysle. Pandémia koronavírusu ešte viac podnietila prijímanie riešení, ktoré sú potrebné na efektívne fungovanie v skladoch. Aké inovatívne riešenia si môžeme v roku 2021 v skladoch všimnúť?

1. Automatizácia a robotika

Použitie automatizácie a robotiky nie je samo o sebe novinkou. Rôzne priemyselné odvetvia už využívajú oboje vo väčšej či menšej miere. Tento trend však až donedávna nebol v skladovom priemysle taký populárny. V dôsledku koronavírusu sa však automatizácia a robotika dostala aj do tohto odvetvia skôr, než sa predpokladalo.

V kombinácii so zamestnancami môže automatizácia a robotika dramaticky zvýšiť efektivitu zariadení a znížiť náklady na prácu. Veľké distribučné spoločnosti už investovali milióny do rozšírenia svojich centier plnenia a efektívnosti dodávok. Roboty majú kapacitu zvládnuť tisíce objednávok a milióny objektov týždenne.

2. Obnoviteľné zdroje energie

Sklady spotrebovávajú veľké množstvo energie, obzvlášť ak sa v nich nachádzajú chladiarenské zariadenia. Mnohé sklady tak volia inštaláciu moderných systémov obnoviteľnej energie, ktoré nielenže znižujú vplyv na životné prostredie a zvyšujú udržateľnosť, ale aj znižujú celkové náklady. Veľa skladov v dnešnej dobe volí inštaláciu solárnych panelov na svojich strechách, nájdete ich napríklad na skladoch spoločností Amazon či Walmart.

3. Systém riadenia skladu

Viaceré spoločnosti vsadili na digitalizáciu svojich skladových procesov a nainštalovali do svojich skladov systém riadenia skladu. Ide o set softvéru a protokolov navrhnutých na správu a optimalizáciu výkonu skladu. Tento systém sa používa predovšetkým na správu zásob, balenie, doplňovanie, riadenie práce a dopravu.

Medzi výhody tohto systému patrí znižovanie nákladov, ale zároveň aj zvyšovanie produktivity skladu. Pokročilý systém riadenia skladu vám môže poskytnúť pohľad na celý váš operačný proces z nadhľadu a pomôže vám optimalizovať spôsob, akým spravujete svoj inventár a distribúciu.

4. Policové regály na mieru

Ďalším trendom v skladoch sú policové regály na mieru určené zákazníkom so špeciálnymi požiadavkami. Policové regály majú jednoduchú konštrukciu, sú rozšíriteľné a prispôsobivé. Dokážu sa presne prispôsobiť vašim požiadavkám, nakoľko majú flexibilnú výšku a zásuvné police. Taktiež si môžete zabezpečiť napríklad šikmé police, priehľadné police, regály na bezpečné skladovanie nebezpečných kvapalných látok a iných nebezpečných látok, regály na pneumatiky či čokoľvek ďalšie. Takéto regály môžu výrazne ušetriť miesto v skladoch a zároveň zabezpečiť prehľadnejšie a efektívnejšie usporiadanie.

5. Internet vecí (IoT)

Internet vecí je hybnou silou dnešných pokrokov v oblasti automatizácie a ukladania dát. S IoT môžete mať svoj sklad prepojený a koordinovaný ako jeden integrovaný celok.

S internetom vecí urobiť takmer čokoľvek, napríklad pripojiť a monitorovať roboty, palety, drony, majáky a ďalšie vybavenie vrátane inventára. Zároveň môžete monitorovať svojich zamestnancov aj na diaľku s údajmi v reálnom čase.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Žehlenie sa môže stať aj vašou obľúbenou aktivitou, prezradíme vám ako na to

Žehlenie sa môže stať aj vašou obľúbenou aktivitou, prezradíme vám ako na to

3:46 11.05.2022Tlačové správy

Napriek tomu, že mnohí z nás žehlenie neobľubujú, parný generátor či kvalitná naparovacia žehlička vedia tento fakt zmeniť. Žehlenie môže byť aj zábavou.

Wargaming reaguje na situáciu na Ukrajine

Wargaming reaguje na situáciu na Ukrajine

14:07 03.03.2022Tlačové správy

Spoločnosť Wargaming vydala stanovisko k aktuálnej situácii a bezpečnosti zamestnancov na Ukrajine.

Viete správne čítať etikety? Toto si všímajte pri nákupe potravín

Viete správne čítať etikety? Toto si všímajte pri nákupe potravín

5:27 25.02.2022Tlačové správy

Pri bežnom nákupe v obchode sa na nás z pultov usmievajú doslova tisíce produktov. Podľa čoho si z nich zvyčajne vyberiete ten, ktorý s vami pocestuje domov?

6 nenápadných potravín, ktoré dajú vaše trávenie do formy

6 nenápadných potravín, ktoré dajú vaše trávenie do formy

6:09 12.02.2022Tlačové správy

To, čo jeme, sa v konečnom dôsledku odráža nielen na kvalite trávenia, ale aj celkovom zdraví. Kým trávenie funguje plynule, nezvykneme mu venovať veľkú pozornosť.

Viac sa venovať sebe samému. Ako naplniť toto novoročné predsavzatie?

Viac sa venovať sebe samému. Ako naplniť toto novoročné predsavzatie?

5:31 03.02.2022Tlačové správy

Nový rok je plný optimizmu a predsavzatí, ktorými chcete pozitívne ovplyvniť celý nasledujúci rok. Jedným z najčastejších je, že sa budete venovať sebe samému.