Istanbulské derby pre násilnosti nedohrali

Vysokosledované istanbulského derby medzi domácim Besiktasom a Galatasarayom musel hlavný rozhodca prerušiť v nadstavenom čase druhého polčasu pre výtržnosti fanúšikov.
Hostia viedli 2:1 a v 95. min prišli o vylúčeného stredopoliara Felipeho Mela. Priaznivci Besiktasu podľa televízie NTV najprv na tribúnach "bojovali" s políciou a neskôr vnikli na hraciu plochu.
Fyzické súboje fanúšikov s políciou majú v Istanbule aj politický podtext. Tábor priaznivcov Besiktasu je totiž úzko spätý s protestnými zhromaždeniami v uliciach Istanbulu v súvislosti so záchranou známeho parku Gezi na námestí Taksim v centre európsko-ázijského mesta. Tieto nepokoje vyústili v celoštátne protivládne demonštrácie.
Výsledky nedeľňajších stretnutí 5. kola najvyššej tureckej futbalovej súťaže:
Rizespor - Bursaspor 2:1
- David Depetris (Rizespor) hral od 81. min a Stanislav Šesták (Bursaspor) nastúpil v 60. min
Zápas Besiktas Istanbul - Galatasaray Istanbul za stavu 1:2 v 95. min prerušili pre výtržnosti fanúšikov
- Filip Hološko (Besiktas) nefiguroval v zápise o stretnutí

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.