• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 19.1.2021Meniny má Drahomíra, Mário
Bratislava

Kollár z nemocnice reaguje na medializované informácie: Chcel som odbremeniť sestričky

  • 16:38 26.11.2020
  • Bratislava
Kollár z nemocnice reaguje na medializované informácie: Chcel som odbremeniť sestričky

Boris Kollár, ktorý je momentálne stále hospitalizovaný, v novom videu priznáva, že ho viackrát navštevovali najbližší. Podľa predsedu parlamentu za ním rodina a známi chodili, aby odbremenili personál.

Denník Sme vo štvrtok priniesol článok o údajných návštevách Borisa Kollára, ktorý sa v bratislavskej Nemocnici sv. Michala zotavuje z následkov autohavárie. Kollára mali podľa zistených informácií bežne navštevovať jeho priateľky, pričom na Slovensku stále platí zákaz nemocničných návštev, ktorý súvisí s prevenciou pred šírením koronavírusu. Kollár pritom ešte tento týždeň pozval svojich koaličných partnerov do nemocnice, kde sa proti predpisom mala konať koaličná rada.

Ženy, ktoré Kollára navštevujú, podľa Sme prichádzajú aj mimo hodín bežne vyhradených pre návštevy, a v priestoroch nemocnice okrem toho nedodržiavajú hygienické a bezpečnostné predpisy.

Predseda parlamentu vo videu zverejnenom na svojom facebookovom profile reagoval na tieto informácie. Kollár vysvetlil, že leží na trakte určenom pre najvyšších ústavných činiteľov, ktorý však môže použiť aj ktorýkoľvek bežný občan, ak zaplatí jednorazový poplatok 20 eur. "Rovnako aj ja som si tento trakt zaplatil," hovorí.

Kollár sa podľa vlastných slov po príchode do nemocnice dohodol s vedením, že sa oňho budú denne starať jeho najbližší, aby tak odbremenil zdravotný personál. Pri Kollárovi sa pritom mali striedať "štyria alebo piati ľudia", z ktorých najčastejšie bol pri ňom jeho brat.

Kollár poprel informácie o tom, že by jeho návštevy nedodržiavali opatrenia. "Musím povedať, že títo ľudia vždy mali na sebe taký ten oblek alebo mali rúška a tak ďalej."

Predseda parlamentu reagoval aj na informácie o údajnej potýčke, ku ktorej malo dôjsť medzi jeho exmanželkou Lindou Rezešovou a sestričkou po tom, ako pacientovi došiel čaj a sestrička mu ho nepripravila. Podľa neho sestru poprosil, aby mu priniesla nový čaj, na čo ona mala reagovať s odporom a čaj mu nepriniesla.

Kollár potvrdil, že ho v nemocničnej izbe navštívili koaliční partneri. "Keď vznikla veľmi vážna situácia, bolo treba sa stretnúť na úrovni lídrov. Iná možnosť nebola ako tu." Predseda hnutia Sme rodina sa za toto správanie ospravedlnil.

Napriek tomu, že mal Kollár v nemocnici ostať dlhšie, kvôli medializovaným informáciám sa rozhodol odísť už v piatok (27.11.).

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, sme.sk, facebook.com/BorisKollarOfficial
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Smer chce iniciovať mimoriadnu schôdzu o vyhlásení referenda

Smer chce iniciovať mimoriadnu schôdzu o vyhlásení referenda

DNES - 15:57Domáce

Na riadnej schôdzi poslanci Smeru-SD podporia návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia NR SR, ktorý predložil Peter Pellegrini.

Košičania sa objednávajú na očkovanie, termíny však nedodržujú

Košičania sa objednávajú na očkovanie, termíny však nedodržujú

DNES - 15:37Domáce

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura prosí ľudí, aby dodržiavali objednanie sa na očkovanie.

Niektorí pacienti by mohli dostať výnimku z testovania

Niektorí pacienti by mohli dostať výnimku z testovania

DNES - 15:23Domáce

Ohrozená skupina pacientov by od hlavného hygienika mohla získať výnimku z celoplošného testovania.

V Púchove si celoplošné testovanie po dvoch týždňoch zopakujú

V Púchove si celoplošné testovanie po dvoch týždňoch zopakujú

DNES - 15:22Domáce

Mesto Púchov si na základe vládneho rozhodnutia po dvoch týždňoch zopakuje celoplošné antigénové testovanie. Skríning sa v Púchove začne v sobotu a potrvá do utorka 26. januára.

Vedci podporujú očkovanie, odporúčajú nastaviť aj ďalšie opatrenia

Vedci podporujú očkovanie, odporúčajú nastaviť aj ďalšie opatrenia

DNES - 15:12Domáce

Iniciatíva Veda pomáha vyzvala ľudí, aby naďalej zotrvali v prísnom dodržiavaní opatrení na zníženie mobility a kontaktov.