• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 1.5.2025Dnes je Sviatok práce
25°Bratislava

Babiš oznámil, že núdzový stav bude zrejme predĺžený

  • 17:24 24.10.2020
  • Praha
Babiš oznámil, že núdzový stav bude zrejme predĺžený

Český premiér Andrej Babiš v sobotu v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Rádio Z oznámil, že v Česku bude musieť byť predĺžený núdzový stav.

Podľa neho by takisto bolo skvelé, keby firmy nariadili svojim zamestnancom prácu z domu (home office). Informoval o tom český spravodajský portál iDNES.cz.

My si budeme musieť zvyknúť na to, že ten vírus tu s nami bude. Budeme musieť predĺžiť núdzový stav, zatiaľ sa to nezastavilo,“ povedal Babiš.

Ja keď jazdím do práce, tak vidím pohyb (ľudí) a ten je stále relatívne veľký. Bolo by skvelé, keby všetky firmy nariadili home office. Tí, ktorí môžu úradovať z domu, nech sú doma s rodinou. Ja viem, že sa to hovorí jednoducho, ale nie je iné riešenie,“ uviedol.

Ako pripomenul server iDNES.cz, o predĺžení núdzového stavu hovoril tento týždeň aj český minister zdravotníctva Roman Prymula. Núdzový stav teraz platí do 3. novembra, jeho prípadné predĺženie by musela odsúhlasiť Poslanecká snemovňa.

Babiš sa v rozhovore pre Rádio Z takisto vyjadril aj k dianiu okolo Prymulu. Po tom, čo denník Blesk zverejnil fotografie ministra s podpredsedom hnutia ÁNO Jaroslavom Faltýnkem pred reštauráciou, vyzval Babiš ministra k demisii. Ten odmietol rezignovať.

Ja som priniesol pánovi prezidentovi (Milošovi Zemanovi) návrh odvolania pána profesora Prymulu, samozrejme ma to mrzí. Ale keď sme tu opakovane niekoľko týždňov vyzývali ľudí, aby dodržiavali pravidlá, tak my musíme ísť príkladom. Pre mňa je absolútne neprijateľné, aby sa politici a ministri schádzali po krčmách a po hoteloch,“ povedal.

O Faltýnkovi povedal, že prekročil svoje kompetencie. Premiér však zároveň označil za nezmysel špekulácie o tom, že sa stretnutie týkalo ovplyvnenia nákupu testovacích prístrojov na koronavírus v Moravskosliezskom kraji.

Babiš takisto znovu prosil občanov, aby dodržiavali nariadenia a obmedzili kontakty. „Ja chcem poprosiť všetkých, aby to dodržiavali, pretože všetci chceme mať Vianoce. Chceme, aby boli otvorené obchody. Musíme to zvládnuť v novembri. Pekne prosím všetkých, nech to berú vážne, pretože počet hospitalizovaných si fakt nikto nevymýšľa,“ dodal.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump povedal Muskovi, že môže pracovať pre Biely dom, dokedy bude chcieť

Trump povedal Muskovi, že môže pracovať pre Biely dom, dokedy bude chcieť

DNES - 12:00Zahraničné

Americký prezident povedal miliardárovi Elonovi Muskovi, že môže pokračovať v práci pre Biely dom tak dlho, ako bude chcieť.

Čína zrušila sankcie voči členom EP vrátane europoslankyne zo SR Miriam Lexmann

Čína zrušila sankcie voči členom EP vrátane europoslankyne zo SR Miriam Lexmann

DNES - 9:36Zahraničné

Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová v stredu potvrdila, že Čína zrušila sankcie uvalené na všetkých piatich súčasných a bývalých členov EP vrátane slovenskej europoslankyne Miriam Lexmann.

Odvolaného juhokórejského prezidenta Juna obžalovali zo zneužitia právomocí

Odvolaného juhokórejského prezidenta Juna obžalovali zo zneužitia právomocí

DNES - 7:58Zahraničné

Nedávno odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí v súvislosti s jeho decembrovým rozhodnutím vyhlásiť stanné právo.

Zomrela najstaršia osoba na svete, 116-ročná brazílska mníška

Zomrela najstaršia osoba na svete, 116-ročná brazílska mníška

DNES - 7:15Zahraničné

Vo veku 116 rokov zomrela v stredu brazílska mníška Inah Canabarrová Lucasová, ktorá bola aktuálne považovaná za najstaršiu osobu na svete. Vysokého veku sa dožila napriek značnej krehkosti v rannom detstve a svoju dlhovekosť pripisoval

Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na sexuálnej výchove

Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na sexuálnej výchove

DNES - 6:01Zahraničné

Talianska vláda predložila do parlamentu návrh zákona vyžadujúci, aby rodičia písomne odobrovali účasť detí na hodinách sexuálnej výchovy, ktoré v školách v tejto prevažne katolíckej krajine nie sú povinné.