• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 25.10.2020Meniny má Aurel
12°Bratislava

Video: Otca násilím odtiahli od postele umierajúcej dcéry, dostal z toho infarkt

  • 21:25 06.08.2020
  • Northumbria
Video: Otca násilím odtiahli od postele umierajúcej dcéry, dostal z toho infarkt

Video zachytáva potýčku medzi medzi políciou a lekárom, ktorý odmietol opustiť lôžko svojej dcéry.

Prostredníctvom sociálnych sietí sa rozšírilo video, v ktorom otca násilne odtiahnu od nemocničného lôžka, na ktorom leží jeho 6-ročná dcéra. Zábery z kamery na uniforme britskej polície zachytávajú moment, kedy policajti vtrhli na jednotku intenzívnej starostlivosti.

V miestnosti bol doktor Rashid Abbasi, ktorý v Národnej zdravotnej službe Spojeného kráľovstva pracoval viac ako 30 rokov. Spolu s manželkou Alivou, ktorá je tiež lekárka, sedeli pri lôžku ich dcéry. 30 minút pred vniknutím polície personál nemocnice rodičom povedal, že ich dcéru pre neliečiteľný stav odpoja od prístrojov.

6-ročná Zainab trpela respiračnými problémami a zriedkavým genetickým ochorením nazývaným Niemann-Pickov syndróm. „Práve nám asi pred pol hodinou povedali, že jej vytiahnu hadičku a že naša dcéra zomrie,“ povedala Aliva policajným dôstojníkom, keď ju opakovane žiadali, aby odišli z miestnosť.

Nemocnica privolala na otca políciu, po sťažnosti na správanie Abbasiho, ktoré pramení zo zdĺhavého sporu medzi rodičmi a lekármi o zdravotnej starostlivosti Zainaby.

Pár trval na tom, aby nemocnica vyskúšala liečbu, o ktorej sa domnievali, že mohla dcére pomôcť. Nemocniční lekári však tvrdili, že sa už nedá nič robiť a mala by mať možnosť zomrieť.

Spor sa stupňoval potom, ako polícia opakovane žiadala 59-ročného otca, aby odišiel z JIS-ky. Abbasi odmietol a naďalej držal ruku svojej dcéry. Po niekoľkých minútach rozhovoru ho dôstojníci násilne odtiahli od postele jeho dcéry.

Abbasi sa polícii vzpieral a následne padol na zem, pričom kričal, že má bolesti a potrebuje lieky. „Správate sa ako zviera, je to nechutné,“ povedala policajná dôstojkyňa Abbasimu, keď mu spútali nohy a členky.

Abbasimu neskôr lekári povedali, že utrpel infarkt a nasledujúci deň podstúpil angioplastiku. K incidentu došlo v auguste 2019, ale záznam bol teraz zverejnený v rámci súdneho sporu rodičov s políciou v Northumbrii.

6-ročná Zainab zomrela v septembri 2019, tri dni pred súdnym pojednávaním o tom, či by mala nemocnica dostať povolenie ju odpojiť od pľúcneho ventilátora.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, bbc.com, Video: YouTube
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Muž odstránil časť obkladu, odhalil tajomstvo svojho domu

Video: Muž odstránil časť obkladu, odhalil tajomstvo svojho domu

DNES - 21:07Zaujímavosti

Majiteľ domu po piatich rokoch odhalil tajnú miestnosť.

4 veci, ktoré by ste mali urobiť ešte predtým, ako vám vypnú elektrinu

4 veci, ktoré by ste mali urobiť ešte predtým, ako vám vypnú elektrinu

DNES - 20:32Zaujímavosti

Nenechávajte veci na náhodu. Tieto záležitosti zabezpečte ešte predtým, ako dôjde k výpadku elektriny.

Nikdy nerobte túto chybu pri odstraňovaní chĺpkov!

Nikdy nerobte túto chybu pri odstraňovaní chĺpkov!

DNES - 10:41Zaujímavosti

Kozmetička sa podelila o niekoľko tipov, ktoré by ste mali dodržiavať pri holení. Prezradila tiež jednu chybu, ktorú jej zákazníčky neustále opakujú.

Video: Takto prebieha zavedenie pľúcnej ventilácie

Video: Takto prebieha zavedenie pľúcnej ventilácie

VČERA - 20:41Zaujímavosti

Anesteziológ popísal presný postup aplikovania orotracheálnej intubácie. Podľa jeho slov ide o náročný a bolestivý zákrok.

Nikdy nepridávajte cesnak do rozpáleného oleja!

Nikdy nepridávajte cesnak do rozpáleného oleja!

VČERA - 20:13Zaujímavosti

Túto chybu pri príprave cesnaku opakuje väčšina domácich kuchárov. Ako ho správne pripraviť?