• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 12.8.2020Meniny má Darina
28°Bratislava

6 prírodných olejov, ktoré najúčinnejšie bojujú proti vráskam

  • 19:34 12.07.2020
  • Bratislava
6 prírodných olejov, ktoré najúčinnejšie bojujú proti vráskam

Trápia vás prehlbujúce sa vrásky, no nechcete míňať kopu peňazí na kozmetické prípravky, ktoré vám ponúka drogéria? Stavte na niektorý z týchto prírodných olejov!

Prvé vrásky sa u väčšiny ľudí začínajú objavovať vo veku 35 až 50 rokov. Sú síce prirodzené, no nepáčia sa nikomu, a preto siahame po drahých kozmetických výrobkoch, ktoré sľubujú zázraky. Neraz sa však liek na vrásky nachádza aj v našej kuchyni.

1. Avokádový olej

Foto: Dejan Dundjerski/Shutterstock.com

Avokádový olej je bohatý na mastné kyseliny, omega tuky a vitamín A, ktoré pokožka zbožňuje. Tajomstvo avokádového oleja ale nespočíva len v jeho výživnosti. Je tiež skvelým nástrojom na ochranu tváre pred ultrafialovým žiarením zo slnka, ktoré je jednou z hlavných príčin vzniku vrások.

Ako si pripraviť masku: 2 polievkové lyžice avokádového oleja zmiešajte s niekoľkými kvapkami ružového alebo levanduľového esenciálneho oleja. Premiešajte a aplikujte na tvár, nechajte chvíľu pôsobiť a olej môžete zmyť.

2. Citrónový olej

Citrónový olej sa využíva pri liečbe akné a hubových infekcií. Keďže obsahuje množstvo antioxidantov a antimikrobiálnych látok, často sa tiež pridáva do výrobkov proti starnutiu. Citrónový esenciálny olej je vysoko nasýtený, preto sa rozpúšťa v jemnejšom oleji (napríklad hroznovom, kokosovom alebo olivovom). Odporúča sa ho používať počas noci, pretože v kombinácii so slnečnými lúčmi by mohol poškodiť pokožku.

Ako si pripraviť masku: 50 ml hroznového alebo extra panenského kokosového alebo olivového oleja premiešajte s 3-5 kvapkami citrónového oleja a aplikujte na pokožku. Ideálne je, keď túto zmes necháte pôsobiť počas noci.

3. Levanduľový olej

Foto: Chamille White/Shutterstock.com

Vôňa levandule navodzuje celkové uvoľnenie, čo platí aj pre vrásky na tvári. Levanduľový esenciálny olej vďaka vysokému obsahu antioxidantov a antimikrobiálnych a antibakteriálnych činiteľov dokáže účinne bojovať proti vráskam aj akné.

Ako si pripraviť masku: Pár kvapiek čistého levanduľového oleja zmiešajte s extra panenským kokosovým olejom alebo iným olejom vo vysokej kvalite a aplikujte na tvár.

4. Hroznový olej

Hroznový olej sa vyrába zo zlisovaných semienok hrozna. Tie obsahujú vitamín E a polynenasýtené tuky, takže do pokožky sa ľahko vstrebe. Hroznový olej nemusíte miešať s inými olejmi – stačí ho priamo naniesť na tvár a vmasírovať.

5. Mrkvový olej

Foto: AS Food studio/Shutterstock.com

Mrkvový olej sa získava podobne ako hroznový – zo za studena lisovaných semienok mrkvy. Má protizápalové a antimikrobiálne účinky a podľa niektorých tiež bojuje proti známkam starnutia. Vďaka bohatej zásobe antioxidantov rovnako zvláčňuje pokožku. Na pokožku by ste ho mali aplikovať po zmiešaní s jemnejším olejom.

Ako si pripraviť masku: 2 čajové lyžičky mandľového alebo avokádového oleja zmiešajte s 2 kvapkami mrkvového oleja. Pomocou prstov alebo vatového tampóna vmasírujte do pokožky a nechajte pôsobiť.

6. Olivový olej

Olivový olej nie je vhodný len pri príprave talianskych špecialít, ako sú cestoviny, pizza či dresing. Keďže v olivách možno nájsť množstvo zvláčňujúcich vitamínov a antioxidantov, možno ho tiež využiť na zmenšenie poštu vrások na tvári.

Ako si pripraviť masku: Vatový tampón namočte do zmesi olivového oleja a trošky citrónovej šťavy (môžete použiť len samotný olivový olej). Tampón jemne prikladajte na pokožku pred spaním a počas noci nechajte pôsobiť.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, brightside.me
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Varovné signály prichádzajúceho pôrodu, o ktorých ste ešte nepočuli

Varovné signály prichádzajúceho pôrodu, o ktorých ste ešte nepočuli

VČERA - 18:33Zdravie

Pôrod sa nedostaví vždy až po uvoľnení plodovej vody či kontrakciách. Týchto 10 neštandardných príznakov ho takisto vie včas odhaliť.

VEĽKÝ TEST RÚŠOK: Tomuto typu sa vyhnite, je horší ako žiadne rúško

VEĽKÝ TEST RÚŠOK: Tomuto typu sa vyhnite, je horší ako žiadne rúško

20:19 10.08.2020Zdravie

Podľa vedcov môžu niektoré typy pokrývok tváre v skutočnosti zvyšovať riziko šírenia koronavírusu.

Tieto lieky pri chronickej bolesti neužívajte, môžu vám skôr uškodiť

Tieto lieky pri chronickej bolesti neužívajte, môžu vám skôr uškodiť

20:09 09.08.2020Zdravie

Podľa lekárov môžu niektoré lieky spôsobiť viac škody ako úžitku.

Kedy vysoká teplota signalizuje nedostatok vitamínu: Na tieto príznaky treba dať pozor

Kedy vysoká teplota signalizuje nedostatok vitamínu: Na tieto príznaky treba dať pozor

20:08 08.08.2020Zdravie

Vysoká telesná teplota môže v niektorých prípadoch značiť nedostatok vitamínu. Ako zistiť, či si ho stačí doplniť, alebo či by ste radšej mali zájsť na vyšetrenie?

Ako vplýva teplé počasie a UV svetlo na koronavírus

Ako vplýva teplé počasie a UV svetlo na koronavírus

19:37 07.08.2020Zdravie

Mnohí sa pri šírení koronavírusu spoliehajú na horúce počasie s veľkým množstvom UV žiarenia zo Slnka. Podľa odborníkov tak robia chybu.