• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 14.7.2024Meniny má Kamil
31°Bratislava

ŠKODA AUTO privezie do Frankfurtu dve svetové premiéry

  • 14:26 02.09.2013
  • BRATISLAVA
ŠKODA AUTO privezie do Frankfurtu dve svetové premiéry

ŠKODA AUTO predstaví na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom, od 14. do 22. septembra, vo svetovej premiére hneď dva modely - Rapid Spaceback a prepracované SUV Yeti v dvoch dizajnových variantoch. ŠKODA AUTO tak pokračuje v najväčšej modelovej ofenzíve svojej histórie. V tomto roku značka predstavila už osem nových alebo prepracovaných vozidiel. Do roku 2018 chce ŠKODA AUTO zvýšiť predaj na minimálne 1,5 milióna vozidiel ročne.

„Na IAA ukážeme silu našej značky, a to novinkami Rapid Spaceback a SUV Yeti v dvoch dizajnových variantoch, no tiež v podobe našej celej omladenej a rozšírenej modelovej palete,“ hovorí predseda predstavenstva ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Pokračujeme v našej rastovej ofenzíve aj v dobe, kedy sú podmienky na trhu zložité. V najbližších rokoch pozíciu značky ŠKODA, ako významného hráča na svetových automobilových trhoch, ďalej posilníme.“

ŠKODA Rapid Spaceback: Nová trieda medzi kompaktnými hatchbackmi
S modelom ŠKODA Rapid Spaceback rozširuje automobilka svoju ponuku v silnom segmente kompaktných vozidiel. „ŠKODA Rapid Spaceback je prvý hatchback značky ŠKODA v nižšej strednej triede, a teda aj ďalším míľnikom v histórii značky,“ hovorí Dr. Frank Welsch, člen predstavenstva ŠKODA AUTO pre oblasť technického vývoja. „Prvýkrát sme zastúpení v najsilnejšom segmente európskeho automobilového trhu.“

Nový Rapid Spaceback spája dynamický a svieži dizajn s tradičnými hodnotami vozidiel ŠKODA. Od konkurencie sa odlišuje po stránke vzhľadu i funkčnosti. ŠKODA Rapid Spaceback zaujme aplikáciou nového dizajnového jazyka značky v spojení s výrazne osobitým charakterom. Na želanie môže Rapid Spaceback ponúknuť rad možností individualizácie, okrem iného veľkú panoramatickú presklenú strechu a piate dvere s predĺženým sklom. Interiér pôsobí sviežim a mladistvým dojmom. S modelom Rapid Spaceback prichádzajú nové trojramenné volanty, poťahové látky a dekoračné lišty.

Aj ponukou priestoru stanovuje ŠKODA Rapid Spaceback nové štandardy medzi kompaktnými hatchbackmi. Cestujúci si môžu užívať najväčšie miesto pred kolenami a nad hlavou vzadu v tejto triede. Špičkový je aj batožinový priestor s objemom 415 až 1 380 litrov. ŠKODA Rapid Spaceback je premyslený kompaktný automobil s radom „Simply Clever“ riešení. Jedným z mnohých šikovných prvkov je medzipodlaha, ktorá umožňuje rozdeliť batožinový priestor do dvoch horizontálnych úrovní. Nechýba ani škrabka na ľad vo viečku palivovej nádrže. Okrem toho je v interiéri a batožinovom priestore veľa držiakov, sietí a háčikov.

Paleta motorov zahŕňa štyri benzínové a dve dieselové jednotky. V ponuke modelového radu Rapid sa objaví aj variant GreenLine s emisiami CO2 len 99 g/km. Pokiaľ ide o ochranu posádky, Rapid Spaceback presvedčí rozsiahlym paketom prvkov aktívnej aj pasívnej bezpečnosti.

Dôkladne prepracovaná ŠKODA Yeti - teraz v dvoch dizajnových variantoch
Predstavením prepracovanej verzie na IAA dáva ŠKODA AUTO modelovému radu Yeti nový impulz. Obľúbené kompaktné SUV bude teraz po prvýkrát k dispozícii v dvoch variantoch. Kým model označený Yeti bol navrhnutý v štýle veľkomesta, Yeti Outdoor je ladený na dobrodružnú nôtu. Po rozsiahlom prepracovaní dostali oba varianty modelu Yeti úplne novú podobu prednej a zadnej časti. „Mestský“ Yeti má navyše nárazníky, bočné ochranné lišty alebo prahy dverí lakované vo farbe karosérie, zatiaľ čo variant Outdoor ich má čierne.

V oboch variantoch zaujme ŠKODA Yeti širokými možnosťami individualizácie. Na výber je pre oba varianty sedem motorov, pohon predných alebo všetkých kolies s medzinápravovou spojkou Haldex piatej generácie, ručne radené prevodovky alebo dvojspojkové ústrojenstvo DSG. K tomu má vozidlo aj nové kolesá z ľahkej zliatiny a nové prvky dizajnu interiéru, ako sú trojramenné volanty, nové poťahové látky alebo dekoračné prvky. Nechýbajú ani technické novinky. Ako vôbec prvé vozidlo značky ŠKODA môže byť Yeti vybavený parkovacou kamerou.

„ŠKODA Yeti si vedie skvele nielen v autosalónoch, ale aj na ceste aj v teréne,“ hovorí Werner Eichhorn, člen predstavenstva ŠKODA AUTO pre oblasť predaja a marketingu. „Vo svojej inovovanej podobe je teraz ŠKODA Yeti ešte atraktívnejšia a univerzálnejšia. Takto chceme ďalej posilňovať našu dobrú pozíciu na trhu.“

Najväčšia modelová ofenzíva v histórii automobilky úspešne odštartovala
Nová ŠKODA Rapid Spaceback a modernizovaná ŠKODA Yeti sú najnovšie prírastky najväčšej modelovej ofenzívy v takmer 118-ročnej histórii automobilky. Tá je jedným z pilierov Rastovej stratégie ŠKODA, ktorej cieľom je zvýšiť do roku 2018 celkový predaj značky na minimálne 1,5 milióna vozidiel.

Za týmto účelom automobilka v nasledujúcich rokoch predstaví v priemere každých šesť mesiacov jeden nový alebo prepracovaný automobil. Vo svojich plánoch počíta ŠKODA AUTO tiež s posilňovaním na rastových trhoch Číny a Ruska. Popri medzinárodných rastových trhoch posilňuje naďalej ŠKODA AUTO aj svoju pozíciu v Európe, kde chce zvýšiť svoj trhový podiel zo súčasných približne štyroch percent na viac ako päť percent.

ŠKODA AUTO na 65. ročníku IAA vo Frankfurte nad Mohanom:
Stánok ŠKODA AUTO: hala 3.0, stánok A05
Plocha stánku ŠKODA AUTO: 1 732 m2
Tlačová konferencia ŠKODA AUTO: 10. septembra 2013, 10:15 až 10:30 h

Stánok ŠKODA AUTO : hala 3.0 , stánok A05
Zdroj: WBN/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ako zvládnuť problémy s močovým mechúrom pomocou čistej intermitentnej katetrizácie

Ako zvládnuť problémy s močovým mechúrom pomocou čistej intermitentnej katetrizácie

13:42 02.07.2024Tlačové správy

Močový mechúr, rovnako jako iné orgány v tele človeka môžu postihnúť rôzne komplikácie.

Tenisky k šatám - ako aktualizovať svoj každodenný outfit

Tenisky k šatám - ako aktualizovať svoj každodenný outfit

13:31 02.07.2024Tlačové správy

Chcete si obliecť šaty? Asi nikoho netreba presviedčať, že je to ideálna voľba na jar a leto.

Ako doma zabaviť dieťa počas prázdnin?

Ako doma zabaviť dieťa počas prázdnin?

10:51 26.06.2024Tlačové správy

Prázdniny sú pre deti časom oddychu a zábavy, no pre rodičov môžu predstavovať výzvu, ako zabezpečiť, aby ich deti mali zmysluplné a aktívne trávenie voľného času.

Ako dôkladne umyť auto? Interiér aj exteriér

Ako dôkladne umyť auto? Interiér aj exteriér

13:24 24.06.2024Tlačové správy

Dôležitou témou pri kúpe auta by malo byť aj to, ako sa oň budete starať. Pravidelné čistenie môže znížiť alebo naopak zvýšiť konečnú cenu vozidla, ak ho budete chcieť po čase predať.

Ako na bezpečnú jazdu v aute: Návod pre začiatočníkov

Ako na bezpečnú jazdu v aute: Návod pre začiatočníkov

16:55 24.05.2024Tlačové správy

Pri jazde autom je bezpečnosť vždy na prvom mieste. Bez ohľadu na to, či ste práve získali vodičský preukaz, alebo už niekoľko rokov jazdíte.