• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 14.7.2024Meniny má Kamil
31°Bratislava

VÚB banka vypláca 6,25%-ný výnos a ponúka nový depozit RIO

  • 14:42 02.09.2013
  • BRATISLAVA
VÚB banka vypláca 6,25%-ný výnos a ponúka nový depozit RIO

Klientom, ktorí investovali formou Garantovaného vkladu XIII, vypláca VÚB za posledný rok viazanosti 6,25%-ný úrok. Banka zároveň spúšťa predaj novej emisie Štruktúrovaného depozitu RIO II. Ten klientom umožňuje za štyri roky zhodnotiť úspory až o 16% v závislosti od vývoja výmenného kurzu eura voči brazílskemu realu.

Splatná 13. emisia Garantovaného vkladu od VÚB banky priniesla klientom zaujímavé zhodnotenie. Vďaka pozitívnemu vývoju akciových indexov EuroStoxx 50, S&P 500 a Nikkei 225 zarobili za posledný rok 6,25% a celkovo sa ich štvorročná investícia zhodnotila o 12,25%. Istinu vkladu spolu s posledným ročným výnosom vypláca VÚB banka od dnešného dňa. „Tí, ktorí hľadajú ďalší atraktívny investičný produkt, môžu využiť aktuálnu ponuku nového Štruktúrovaného depozitu RIO II,“ hovorí Vladimír Hriz, vedúci oddelenia vkladov VÚB banky.

Nový Štruktúrovaný depozit RIO II
Štruktúrovaný depozit RIO II zaručuje stabilný výnos v kombinácii s možnosťou získať atraktívne bonusové zhodnotenie. Klient má istotu nielen v 100%-nej návratnosti vloženej investície, ale aj garanciu vyplatenia základného výnosu vo výške 2,5% za celé obdobie viazanosti. Ďalších 13,5% môže získať vo forme bonusového úroku, ktorého výška bude závisieť od vývoja výmenného kurzu brazílskeho realu voči euru. „Brazília bude v priebehu najbližších štyroch rokov dejiskom dvoch významných športových podujatí – letnej olympiády a majstrovstiev sveta vo futbale. Tieto podujatia sa zároveň časovo prelínajú s dĺžkou viazanosti Štruktúrovaného depozitu RIO II,“ uvádza Vladimír Hriz. Na získanie bonusového úroku stačí, aby real voči euru neoslabil – teda aby k dátumu merania bol výmenný kurz real/euro nižší alebo rovnaký, ako počiatočná hodnota nameraná 7. novembra 2013. „Kurzy budeme porovnávať v priebehu druhého až štvrtého roka viazanosti dvakrát ročne v šesťmesačných intervaloch. Tak dokážeme lepšie rozložiť mieru rizika na menovom trhu a zvýšiť šancu na výnos vo výške 2,25% za polrok,“ dodáva Hriz. Výnosy bude banka vyplácať ročne.

S minimálnou výškou 1 000 eur je Štruktúrovaný depozit RIO II dostupný širokému okruhu záujemcov z radov fyzických osôb. Predstavuje bezpečnú investíciu na obdobie štyroch rokov a ako vkladový účet je 100 %-ne chránený Fondom ochrany vkladov. V prípade potreby majú klienti možnosť spoplatneného predčasného výberu celého vkladu, a to vždy k 20. dňu v mesiaci. Vstupný poplatok je 1 % z objemu vložených prostriedkov. Štruktúrovaný depozit RIO II bode v predaji do 31. októbra, resp. do vypredania emisie.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Ako jediná slovenská banka patrí podľa magazínu Global Finance medzi desať najbezpečnejších bánk strednej a východnej Európy a je aktuálnou držiteľkou ocenenia Najlepšia banka na Slovensku od magazínu EMEA Finance.. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 200 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.
Zdroj: WBN/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ako zvládnuť problémy s močovým mechúrom pomocou čistej intermitentnej katetrizácie

Ako zvládnuť problémy s močovým mechúrom pomocou čistej intermitentnej katetrizácie

13:42 02.07.2024Tlačové správy

Močový mechúr, rovnako jako iné orgány v tele človeka môžu postihnúť rôzne komplikácie.

Tenisky k šatám - ako aktualizovať svoj každodenný outfit

Tenisky k šatám - ako aktualizovať svoj každodenný outfit

13:31 02.07.2024Tlačové správy

Chcete si obliecť šaty? Asi nikoho netreba presviedčať, že je to ideálna voľba na jar a leto.

Ako doma zabaviť dieťa počas prázdnin?

Ako doma zabaviť dieťa počas prázdnin?

10:51 26.06.2024Tlačové správy

Prázdniny sú pre deti časom oddychu a zábavy, no pre rodičov môžu predstavovať výzvu, ako zabezpečiť, aby ich deti mali zmysluplné a aktívne trávenie voľného času.

Ako dôkladne umyť auto? Interiér aj exteriér

Ako dôkladne umyť auto? Interiér aj exteriér

13:24 24.06.2024Tlačové správy

Dôležitou témou pri kúpe auta by malo byť aj to, ako sa oň budete starať. Pravidelné čistenie môže znížiť alebo naopak zvýšiť konečnú cenu vozidla, ak ho budete chcieť po čase predať.

Ako na bezpečnú jazdu v aute: Návod pre začiatočníkov

Ako na bezpečnú jazdu v aute: Návod pre začiatočníkov

16:55 24.05.2024Tlačové správy

Pri jazde autom je bezpečnosť vždy na prvom mieste. Bez ohľadu na to, či ste práve získali vodičský preukaz, alebo už niekoľko rokov jazdíte.