• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 15.7.2020Meniny má Henrich
24°Bratislava

Video: Tisícky prasiat uvarili zaživa, kvôli pandémii nešli na odbyt

  • 22:22 01.06.2020
  • Iowa
Video: Tisícky prasiat uvarili zaživa, kvôli pandémii nešli na odbyt

Prasatá, ktoré kvôli ekonomickej kríze spôsobenej pandémiou COVID-19 nemohli prijať ani na bitúnkoch, vyvraždili nehumánnym spôsobom.

Skupina ochrancov práv zvierat Direct Action Everywhere (DxE) odhalila prípad nehumánneho zaobchádzania s prasatami, ktoré brutálne usmrtili na farmách v americkom štáte Iowa. Zábery, ktoré unikli z tohto kroku, ukazujú, ako bola na prasatá hromadne vypustená para v teplote 60 stupňov Celzia.

Podobná metóda sa využíva na masové vyhubenie veľkého počtu zvierat, ktoré sa vo vzduchotesných stodolách doslova uvaria zaživa. Predtým môžu trpieť aj niekoľko hodín. Podľa nemenovaného zdroja, ktorý prehovoril pre denník The Intercept, sa tento proces často využíva v prípade nadbytku zvierat na farme.

Väčšina prasiat kruté zaobchádzanie neprežila, no kvíkanie niektorých sa vo videu ozývalo aj po skončení procesu. Prasatá, ktoré prežili, farmári zabíjajú prestrelením hlavy. Mŕtve telá sa potom zbierajú buldozérmi a inou ťažkou technikou.

Farmárska spoločnosť Iowa Select Farms má podobné praktiky využívať už od apríla 2020. Farmári najprv údajne uzatvárali malé skupiny prasiat do stodoly, kde uzavreli všetky prístupy k čerstvému vzduchu a zvýšili teplotu v interiéri. Keďže táto metóda nepriniesla požadované výsledky, začali používať horúcu paru.

Americký mäsový spracovateľský priemysel, ako mnohé iné, utrpel v dôsledku ekonomickej krízy spôsobenej pandémiou vírusového ochorenia COVID-19. Mnohí ľudia prišli o prácu a klesol aj dopyt po mäse, preto sa viaceré farmy museli vysporiadať s prebytkom hospodárskych zvierat. Situácii nepomohlo ani hromadné uzatváranie bitúnkov.

Podľa oficiálnych vyjadrení štátnych úradov mohlo byť v Iowe takýmto krutým spôsobom dokopy usmrtených až okolo 700.000 prasiat.

Podľa denníka The Intercept sa na farmách naraz zabíja obrovské množstvo prasiat, a tak farmári po usmrtení nekontrolujú ich pulz. Môže sa tak stať, že medzi stovkami zvierat sa nájdu také, ktoré prežijú uvarenie parou aj streľbu do hlavy, a tak umrú až po tom, ako ich zaživa pochovajú.

Pri usmrcovaní zvierat prichádza do úvahy aj zlyhanie ventilácie. V takom prípade sa vo vzduchotesnej hale môže stať, že prasatá nemajú prístup ku kyslíku, a tak sa udusia.

Spoločnosť Iowa Select Farms sa k vyšetrovaniu DxE najprv nevyjadrovala, no hovorca médiám napokon poskytol stanovisko, v ktorom potvrdil nehumánny prístup k zvieratám. „Myšlienka eutanázie celého stáda je ničivá. Iowa Select, bohužiaľ, musela pristúpiť k takémuto bolestnému kroku pre časť dobytka.“

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, theintercept.com, dailymail.com, Video: YouTube.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vaše znamenie zverokruhu je možno nesprávne, upozorňuje NASA

Vaše znamenie zverokruhu je možno nesprávne, upozorňuje NASA

DNES - 20:35Zaujímavosti

NASA upozornila na zabudnuté 13. znamenie zverokruhu.

Video: Zbraň na verejnosti za bieleho dňa – hádku v Prievidzi musela ukončiť polícia

Video: Zbraň na verejnosti za bieleho dňa – hádku v Prievidzi musela ukončiť polícia

DNES - 14:49Zaujímavosti

Prievidžanov vystrašila hádka na ulici. Jeden z mužov na druhého po celý čas mieril zbraňou. Záležitosť musela preveriť polícia.

Video: Reportérka musela zakryť to, čo sa dialo za ňou

Video: Reportérka musela zakryť to, čo sa dialo za ňou

VČERA - 21:21Zaujímavosti

Reportérka na pláži musela svojím telom zakryť šokujúcu scénku, ktorá sa odohrala za jej chrbtom.

Video: Turisti by pre fotky aj zabíjali. Dieťa zhodili z útesu a držali ho len za ruky

Video: Turisti by pre fotky aj zabíjali. Dieťa zhodili z útesu a držali ho len za ruky

VČERA - 20:47Zaujímavosti

"Diablova cesta" je lákadlom pre mnohých turistov, ktorí túžia po dokonalých záberoch. Rodina s malým chlapcom to ale pri prehliadke miesta prehnala.

Video: Trump sa vozil na golfovom vozíku, pomocník z neho takmer vypadol

Video: Trump sa vozil na golfovom vozíku, pomocník z neho takmer vypadol

21:54 13.07.2020Zaujímavosti

Americký prezident sa nechal počuť, že golf vie hrať bleskovo rýchlo. Spomaliť zrejme nestíha ani pri šoférovaní vozíka, na čo doplatil jeho pomocník.