V Taliansku podľahlo koronavírusu ďalších 242 ľudí
- 19:45 15.05.2020
- Rím

Celkový počet mŕtvych od vypuknutia nákazy v Taliansku 21. februára je aktuálne 31.610, uviedol úrad. Ide o tretí najvyšší počet úmrtí na svete po Spojených štátoch a Británii.
Počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v Taliansku stúpol v piatok o 242. V predchádzajúci deň bolo úmrtí 262. Denný počet nových prípadov nákazy zase klesol na 789 oproti 992 prípadom zaznamenaným vo štvrtok. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na predstaviteľov Úradu pre civilnú ochranu.
Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom je v Taliansku celkovo 223.885 - je to piaty najvyšší počet na svete po Spojených štátoch, Španielsku, Británii a Rusku.
Na jednotkách intenzívnej starostlivosti bolo podľa údajov z piatka hospitalizovaných už len 808 osôb, vo štvrtok ich bolo 855. V krajine sa vyliečilo už 120.205 osôb.

Aerolinky rušia lety z a do Tel Avivu
Viaceré svetové letecké spoločnosti v nedeľu oznámili pozastavenie letov na medzinárodné letisko Ben Gurion v izraelskom Tel Avive.

Na megakoncert Lady Gaga v brazílskom Riu prišlo 2,1 milióna ľudí
Americká popová speváčka Lady Gaga odohrala v sobotu bezplatný koncert na pláži Copacabana v brazílskom Riu de Janeiro. Podľa úradov bolo v publiku 2,1 milióna ľudí.

Turistov v Česku zasiahol blesk
Horskí záchranári zasahovali pri turistoch po zásahu bleskom.

Použije Rusko jadrové zbrane? Putin verí vo víťazstvo, toto povedal
Rusko má podľa prezidenta dostatočnú kapacitu na to, aby konflikt na Ukrajine doviedlo do víťazného konca pre Moskvu.

Do Česka priletel ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský
Na pražskom letisku Václava Havla pristálo v nedeľu predpoludním lietadlo s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.