• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 25.5.2025Meniny má Urban
Bratislava

Chorobe COVID-19 podľahol vo Francúzsku spevák a saxofonista Manu Dibango

  • 9:15 24.03.2020
  • Paríž
Chorobe COVID-19 podľahol vo Francúzsku spevák a saxofonista Manu Dibango

Legendárny spevák a saxofonista kamerunského pôvodu Manu Dibango zomrel v utorok vo Francúzsku vo veku 86 rokov. Informoval o tom spravodajský server France Info, ktorý sa odvolal na vyhlásenie umelcovej rodiny.

Manu Dibango podľahol infekčnej chorobe COVID-19 vyvolanej novým koronavírusom SARS-CoV-2, s ktorého epidémiou zápasí aj Francúzsko, kde umelec prežil veľkú časť svojho života.

Fakt, že sa Manu Dibango nakazil novým koronavírusom, bol zverejnený na jeho stránke na sociálnej sieti Facebook 18. marca.

Príbuzní vo svojom vyhlásení oznámili, že hudobníkov pohreb sa uskutoční v rodinnom kruhu. Podujatie, na ktorom si jeho život a dielo uctia jeho priatelia a fanúšikovia, sa bude konať hneď, ako to bude možné, uvádza sa vo vyhlásení.

Manu Dibango sa preslávil ako tvorca, ktorý vo svojej hudbe spojil jazz, funk a tradičnú kamerunskú hudbu. Počas svojej hudobnej kariéry spolupracoval s celým radom významných hudobníkov zo sveta world music, boli medzi nimi napríklad Fania All Stars, Fela Kuti, Herbie Hancock, Bill Laswell, Bernie Worrell, Ladysmith Black Mambazo, Don Cherry či Sly and Robbie. Za svoj prínos pre kultúru ho vo Francúzsku ocenili titulom rytier Čestnej légie.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ukrajina tvrdí, že na Kyjev zaútočili ruské drony, varujú pred raketovou hrozbou

Ukrajina tvrdí, že na Kyjev zaútočili ruské drony, varujú pred raketovou hrozbou

DNES - 6:31Zahraničné

Viac ako 12 ruských dronov zaútočilo v nedeľu skoro ráno na ukrajinskú metropolu Kyjev, uviedli úrady v hlavnom meste, zatiaľ čo varovali pred raketovou hrozbou.

Do EÚ prenikol nový variant SARS-CoV-19

Do EÚ prenikol nový variant SARS-CoV-19

DNES - 6:27Zahraničné

Vo Francúzsku a niekoľkých ďalších európskych krajinách bol detegovaný nový variant koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý sa v Ázii šíri už niekoľko týždňov.

Žena podozrivá z útoku v Hamburgu má byť podľa súdu prijatá do liečebne

Žena podozrivá z útoku v Hamburgu má byť podľa súdu prijatá do liečebne

VČERA - 18:43Zahraničné

Nemecký súd nariadil umiestnenie 39-ročnej ženy, podozrivej z piatkového útoku na železničnej stanici v Hamburgu, do psychiatrickej liečebne.

Muž zastrelil nevlastného syna kvôli hre

Muž zastrelil nevlastného syna kvôli hre

VČERA - 17:09Zahraničné

43-ročného muža obvinili z vraždy druhého stupňa a nepovoleného skladovania zbrane.