Španielsko naďalej sužuje sneženie a dážď; hlásia 4 mŕtvych
- 14:31 21.01.2020
- Madrid

Španielsko trápi už tretí deň sneženie a dážď. Bez elektriny sa tam ocitlo približne 200.000 ľudí, zatvorené sú mnohé školy a sneh blokuje premávku na cestách. O život v dôsledku zlého počasia prišli už štyria ľudia, uvádza agentúra AP.
Obrovské vlny a víchrica zasiahli mestá na pobreží a poničili v nich mnohé obchody a reštaurácie. Bez elektriny sa v utorok ocitla v dôsledku poruchy v elektrickom spojení s Francúzskom veľká časť provincie Girona, uviedli na Twitteri záchranné služby.
V Katalánsku, južnejšie položenej Valencii a tiež v Aragónsku ostali zatvorené mnohé školy, informovali španielske médiá. Neprejazdné pre sneh boli desiatky ciest vrátane diaľnice A7 medzi mestom Figueres a francúzskou hranicou.
Snehová víchrica zasiahla Španielsko v nedeľu a dosiaľ si vyžiadala životy troch mužov a jednej ženy.

Pellegrini navštívil Taliansko a uctil si pamiatku Štefánika
Prezident SR Peter Pellegrini v nedeľu navštívil talianske letisko Campoformido, odkiaľ generál M. R. Štefánik 4. mája 1919 vzlietol na svoj posledný let do vlasti.

Trump: Nie som si istý, či všetci ľudia v USA majú právo na riadne súdne procesy
Americký prezident Donald Trump v rozhovore pre televíziu NBC News povedal, že si nie je istý, či majú všetci ľudia v Spojených štátoch nárok na riadny súdny proces zaručený ústavou krajiny.

Pavel prijal Zelenského, do Česka pricestoval s manželkou
Český prezident Petr Pavel v nedeľu popoludní prijal na Pražskom hrade ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho manželku Olenu.

Dvaja muži spadli z člnu do rieky, jedného našli mŕtveho
Muži s člnom narazili do zakotvenej lode, jedného z nich našli mŕtveho.

Aerolinky rušia lety z a do Tel Avivu
Viaceré svetové letecké spoločnosti v nedeľu oznámili pozastavenie letov na medzinárodné letisko Ben Gurion v izraelskom Tel Avive.