• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 5.8.2020Meniny má Hortenzia
16°Bratislava

Starosta obce zverejnil identitu obetí havárie autobusu pri Nitre

  • 11:43 14.11.2019
  • Nitra
Starosta obce zverejnil identitu obetí havárie autobusu pri Nitre

Pri zrážke autobusu s nákladným autom zahynuli viacerí študenti, ďalší utrpeli zranenia rôzneho rozsahu, iní zažívajú rodinné tragédie.

Aktualizované: 12:43

Nehoda, ktorá sa stala v stredu (13. 11.) na zlatomoraveckej ceste I/65 neďaleko Malanty pri Nitre, patrí medzi najtragickejšie v histórii Slovenska. Vyžiadala si dvanásť obetí vrátane detí. Zrazili sa pri nej autobus plný cestujúcich a nákladné auto.

Podľa informácií televízie Markíza, medzi dvanástimi obeťami je päť stredoškolákov. „Tri dievčatá a dvaja chlapci vo veku 15, 16, 16, 17 a 17 rokov,“ uvádza web tvnoviny.sk. Sedem ďalších obetí boli podľa televízie dospelí. Najstaršia obeť mala 70 rokov. Zahynuli aj rodičia žiačky, ktorá leží v nemocnici.

Až deväť obetí pochádzala z obce Kolíňany. Starosta obce zverejnil na facebookovej stránke fotografiu tabule s menami obetí, ktorá visí vo vestibule tamojšieho obecného úradu.

Polícia na svojej facebookovej stránke zverejnila krstné mená a vek všetkých dvanástich obetí havárie.

ODPOČÍVAJTE V POKOJI Natália – († 15) Alex – († 16) Denisa – († 17) Veronika- († 17) Martin – († 17) Mariana - (†...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, November 14, 2019

Nitriansky samosprávny kraj poskytne pomoc škole, ktorej sa najviac dotkla nehoda autobusu

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) poskytne všetku dostupnú pomoc a podporu Strednej odbornej škole (SOŠ) techniky a služieb v Nitre. Práve táto škola patrí k tým, ktorých sa najviac dotkla tragédia, ku ktorej došlo 13. novembra pri nehode autobusu pri obci Malanta neďaleko Nitry.

Zo žiakov SOŠ zahynuli pri zrážke autobusu s nákladným autom štyria študenti, ďalší utrpeli zranenia rôzneho rozsahu, iní zažívajú rodinné tragédie. Predseda NSK Milan Belica bol vo štvrtok osobne vyjadriť ľútosť nad úmrtím mladých ľudí riaditeľke školy Dane Kročkovej. „Prijal od nej zdrvujúcu informáciu, že okrem štyroch priamych obetí z radov školy zahynuli aj obaja rodičia žiačky, ktorá sama leží v nemocnici s ľahšími zraneniami. Ďalší žiak je hospitalizovaný s ťažkými zraneniami a jeden študent vyviazol s ľahšími zraneniami,“ uviedla hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová.

Ako pripomenula, v SOŠ, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK, sú zabezpečení psychológovia. „Pani riaditeľke, ktorá je touto tragédiou rovnako hlboko zasiahnutá, som prisľúbil pre školu v tejto ťaživej situácii materiálnu aj finančnú pomoc,“ povedal po stretnutí Belica.

Súčinnosť pri zabezpečovaní zdravotnej starostlivosti o zranených účastníkov dopravnej nehody ponúkol bezprostredne po tragickej udalosti lekár NSK Ľubomír Ševčík. „Viacerí zamestnanci Úradu NSK vyjadrili svoju solidárnosť s obeťami nehody darovaním krvi,“ dodala Prekopová.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Sólymos odmieta tvrdenia Budaja o straníckom protekcionizme

Sólymos odmieta tvrdenia Budaja o straníckom protekcionizme

VČERA - 20:27Domáce

Podľa Sólymosa súčasný minister životného prostredia Ján Budaj využíva čísla účelovo.

Do policajného auta vrazil opitý vodič, policajti ho museli naháňať

Do policajného auta vrazil opitý vodič, policajti ho museli naháňať

VČERA - 20:23Domáce

Dvadsaťosemročný muž z Bátorovej nerešpektoval znamenie na zastavenie, nemal vodičský preukaz a navyše narazil do policajného auta.

Hygienici varujú: Zvážte cestovanie do zahraničia i usporadúvanie osláv!

Hygienici varujú: Zvážte cestovanie do zahraničia i usporadúvanie osláv!

VČERA - 19:23Domáce

Úrad verejného zdravotníctva vyzval občanov, aby dodržiavali zásadu ROR, teda rúško - odstup - ruky. Deklaroval, že epidemiologickú situáciu monitoruje.

Výber predsedu ŠTS bude politické rozhodnutie bez ohľadu na odbornosť, tvrdí Fico

Výber predsedu ŠTS bude politické rozhodnutie bez ohľadu na odbornosť, tvrdí Fico

VČERA - 18:40Domáce

Podľa Fica médiá už zrejme vybrali budúceho predsedu ŠTS, pričom podotkol, že je to jeho dobrý známy a tykajú si.

Presunutie pojednávania v kauze Kuciak je legitímne, zhodujú sa Para a Lipšic

Presunutie pojednávania v kauze Kuciak je legitímne, zhodujú sa Para a Lipšic

VČERA - 17:46Domáce

Vzhľadom na závažnosť danej veci advokáti považujú predĺženie lehoty na rozhodovanie senátu za pochopiteľné. Novým termínom hlavného pojednávania je 3. september.