Pri nákupe cez internetový bazár treba byť opatrný

Polícia upozorňuje ľudí, aby pri kúpe akéhokoľvek tovaru cez internetové bazáre boli nanajvýš opatrní.
Dobré je zistiť si referencie na predajcu a všímať si rôzne podozrivé veci. Ide napríklad o chýbajúce údaje o predajcovi, odmietanie iného ako e-mailového kontaktu, či požadovanie zaslania zálohy, hoci aj malej čiastky.
"Určite neposielajte žiadne peniaze vopred," vyzýva polícia. Ideálnym riešením je osobné stretnutie, na ktorom si môžete tovar pozrieť, odskúšať a až potom zaplatiť.
Predávajúci ponúka na predaj rôzne veci ako mobilné telefóny, tenisky, slamu. Najčastejšie sú to práve mobily. V inzeráte je uvedený len e-mailový kontakt, cez ktorý prebieha aj ďalšia komunikácia s prípadným záujemcom. Žiadne mená, telefónne čísla ani osobné stretnutia.
Ak kupujúci prejaví záujem o tovar, predávajúci mu zašle číslo účtu v banke, na ktorý požaduje na znak seriózneho záujmu o tovar zaslanie zálohy a zároveň inzerát z ponuky vymaže. Výška zálohy sa pohybuje od 50 do 200 eur. Po zaslaní zálohy predávajúci prestane komunikovať a tovar nepošle. V jednotlivých inzerátoch sú uvedené rôzne e-mailové adresy a taktiež rôzne čísla účtov, ktoré na prvý pohľad navzájom nesúvisia, no všetko je vytvorené len za účelom podvodu. Rovnaký je len postup predávajúceho.

Vlachynský: DRG systémom sa jadro problému slovenských nemocníc nerieši
Z krátkodobého hľadiska bude efekt zavedenia DRG systému v slovenských nemocniciach minimálny, jadro problému sa ním nerieši, tvrdí analytik Martin Vlachynský.

Na pasienku útočil vlk, oblasť monitorujú ochranári
Vlkom sa na Slovensku darí, tvrdí Štátna ochrana prírody SR.

Nedeľa bez politických diskusií má podporu aj v opozícii
Premiérov návrh chce podporiť jedna z opozičných strán.

Diaľnicu D1 v smere do Bratislavy popoludní otvorili
Diaľnicu D1 v smere zo Senca do Bratislavy v nedeľu popoludní otvorili.

Stále platia výstrahy pred búrkami, môžu prísť aj povodne
Na malých tokoch podľa meteorológov môže dôjsť k vzostupu vodných hladín.