• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 4.6.2020Meniny má Lenka
16°Bratislava

Trápia vás zažívacie problémy? Na vine sú jedlá s FODMAP

  • 18:43 12.10.2019
  • Bratislava
Trápia vás zažívacie problémy? Na vine sú jedlá s FODMAP

Ak pociťujete kŕče a nadúvanie, dokonca aj pri cvičení, môže vám pomôcť, keď zmeníte stravu.

Vyhýbanie sa určitým potravinám môže zmierniť gastrointestinálne problémy u ľudí, ktorí sú citliví na príznaky podobné syndrómu dráždivého čreva (IBS). Patrí medzi ne bolesť brucha, nevoľnosť, grganie, pálenie záhy, hnačka, plynatosť, nutkanie k stolici a zápcha.

Vedci zistili, že na zníženie týchto príznakov je nutné znížiť príjem potravín s vysokým obsahom fermentovateľných oligosacharidov, disacharidov, monosacharidov a polyolov (FODMAP).

FODMAP sú nestráviteľné uhľohydráty (cukry), ktoré sa nachádzajú v potravinách, ako je cesnak, cibuľa, šalotka, pór, artičoky, pšenica, raž, broskyne, med, sirupy, mäkký syr, mlieko, jablká a strukoviny.

FODMAP nájdeme aj v spracovaných potravinách vo forme ochucovadiel a iných prídavných látok. Chlieb nemá vysoký obsah FODMAP, ale pretože v našej strave máme veľké množstvo chleba, považuje sa za hlavný zdroj. Ďalšími potravinami s FODMAP sú obilniny, cestoviny, pečivo a energetické nápoje, opäť preto, že sa konzumujú vo veľkom množstve.

Vymeňte ich za lepšiu alternatívu, ktorá je menej dráždivá pre črevá

Potraviny s nízkym obsahom FODMAP, ako je ryža, kukurica, ovos, quinoa a proso sú dobrými alternatívami. Výmena potravín, ako je cesnak, ktorý je vysoko koncentrovaným zdrojom FODMAP, za potraviny s nízkym obsahom FODMAP, ako je zázvor a pažítka, vám pomôže zmierniť zápal a nepríjemné pocity v žalúdku.

Ukázalo sa, že strava s nízkym obsahom FODMAP prospieva ľuďom s IBS. Nová štúdia publikovaná v odbornom časopise International Society of Sports Nutrition naznačuje, že táto strava môže tiež zmierniť kŕče, nadúvanie a iné gastrointestinálne príznaky, ako aj zlepšiť výkonnosť ľudí počas cvičenia.

Účastníkmi tejto štúdie bola skupina zdravých bežcov, ktorí museli dodržiavať diétu s vysokým alebo nízkym obsahom FODMAP po dobu jedného týždňa a následne mali týždeň pauzu predtým, ako začali dodržiavať druhý typ stravy.

Takmer 70 percent účastníkov, ktorí boli na strave s nízkym obsahom FODMAP, zaznamenalo výrazné zlepšenie symptómov a tiež mohli cvičiť častejšie a oveľa dlhšie s vyššou intenzitou.

Justin Roberts, spoluautor štúdie, uviedol:

„Zistili sme jasný prínos pri dodržiavaní diéty s nízkym obsahom FODMAP a znížením gastrointestinálnych príznakov súvisiacich s cvičením u zdravých rekreačných bežcov. Hlásené zlepšenie vnímanej bolesti v spojení so zmiernením nadúvania pri diéte s nízkym obsahom FODMAP je pravdepodobne vysvetlené znížením objemu črevnej vody a tvorby plynu, ktoré je spôsobené menším množstvom nestráviteľných uhľohydrátov na fermentáciu v čreve.“

Diéta s nízkym obsahom FODMAP môže byť náročná, preto si dodržiavanie tejto diéty vyžaduje náležitú starostlivosť.

Roberts povedal:

„Je tiež dôležité, aby sa ľudia rozhodli, či chcú držať diétu s nízkym obsahom FODMAP, pretože zníženie celkového príjmu kalórií a uhľohydrátov môže mať vplyv na kvalitu výživy.“

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, jissn.biomedcentral.com, spring.org.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

VČERA - 21:29Zdravie

Ženy, ktoré sa v živote stretnú s týmto nepríjemným zážitkom, by na sebe mali dôslednejšie pozorovať prípadné príznaky lupusu.

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

VČERA - 20:14Zdravie

Podľa šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hansa Klugeho nás môže na jeseň zasiahnuť druhá fatálnejšia vlna koronavírusu.

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

20:40 02.06.2020Zdravie

Po zjedení takýchto jedál je pozornosť človeka oslabená ešte niekoľko ďalších hodín. Pred prácou si ich preto radšej nedávajte.

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

18:15 02.06.2020Zdravie

Halucinácie sa vždy nespájajú len so psychickým ochorením alebo požitím návykových látok. Niektoré z nich môžu byť aj príjemné. Prečo však vznikajú?

Mlieko a jeho vplyv na cukrovku a vysoký tlak

Mlieko a jeho vplyv na cukrovku a vysoký tlak

16:02 02.06.2020Zdravie

Prelomová štúdia, ktorá prebehla za účasti takmer 150.000 dobrovoľníkov, poukázala na nečakaný vplyv mlieka na diabetes a hypertenziu.