• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 16.9.2019Meniny má Ľudmila
26°Bratislava

Toto sa deje, keď máte medzi kolegami kamarátov

  • 19:34 09.08.2019
  • Bratislava
Toto sa deje, keď máte medzi kolegami kamarátov

Ak máte medzi ďalšími zamestnancami kamarátov, dokáže to ovplyvniť nielen náladu, ale aj výkon v práci.


Väčšina ľudí trávi viac času v práci ako doma, prečo je prirodzené, že s kolegami dokážete behom práce nadviazať priateľstvá. Priatelia v pracovnom kolektíve vám môžu pomôcť dosiahnuť úspech a zároveň s nimi dokážete prediskutovať svoje pracovné problémy lepšie ako s rodinou. Ako však priatelia medzi kolegami vplývajú na vašu prácu? Štúdie ukázali, že ak máte v práci aspoň jedného priateľa, pomôže vám to lepšie fungovať a vďaka nemu ste inovatívnejší, čo môže viesť rýchlejšiemu kariérnemu rastu. Tu je niekoľko výhod priateľstva medzi kolegami.

Viac možností, ako dokončiť prácu

Podľa štúdie môžete mať vďaka priateľovi väčšiu motiváciu chodiť do práce, pretože je to miesto, kde môžete spolu tráviť čas. Z tohto dôvodu je pravdepodobnejšie, že sa budete chcieť viac zapojiť do spoločných úloh a projektov, vďaka čomu môžete zdieľať nové nápady a zvýšiť efektivitu práce. Priatelia v práci tiež znižujú pravdepodobnosť, že budete chcieť opustiť prácu o 20%. Štúdia tiež naznačuje, že 50% zamestnancov pracujúcich v priateľskom kolektíve má so spoločnosťou osobitné puto v porovnaní s 10% tých, ktorí majú iba profesionálne vzťahy.

Mzda, príležitosti na kariérny rast a firemné benefity sú niektoré z hlavných faktorov, ktoré ľudia zvažujú pri hľadaní zamestnania. Podľa prieskumu však dve tretiny žien pripúšťajú, že sociálny aspekt je tiež dôležítý pre zamestnanie. Dve tretiny žien sa domnievajú, že mať priateľku v kancelárii je nevyhnutné pre pohodlnú prácu.

Priateľstvá zlepšujú dynamiku, čo vedie k inováciám

Udržiavanie priateľstva na pracovisku môže viesť vyšším ziskom, pretože zamestnanci sa cítia viac spokojní s členmi tímu. To znamená, že sú ochotní riskovať, čo by mohlo viesť k inováciám. Vďaka vybudovanej dôvere majú nadriadení tendenciu hodnotiť výkony tímu a všeobecne spoločnosti ako pozitívne, čo môže mať za následok zvýšenie platov, povýšenie alebo odmeňovanie za ich výkony. A čo viac, je menej pravdepodobné, že po dni v práci budete mať negatívne pocity, obavy, stres a únavu.

Priateľstvá pomáhajú zlepšovať efektivitu v práci a podľa výskumov sa ukázalo, že v spoločnostiach, kde sú medzi kolegami priateľstvá, je o 36% menšie riziko pracovných úrazov. Dôvodom je, že pracovníci majú silnejšie spojenie s kolegami a viac si navzájom pomáhajú.

Myslíte si, že je vhodné mať v práci priateľa? Alebo si myslíte, že vzťahy by mali byť vyslovene profesionálne? Podeľte sa o svoj názor v komentároch.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, brightside.me, gallup.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
B. B. King dokázal ako jeden z mála prepísať históriu R&B

B. B. King dokázal ako jeden z mála prepísať históriu R&B

DNES - 6:27Zaujímavosti

Americký bluesový gitarista B. B. King by sa v pondelok dožil 94 rokov.

Biologický vek sa dá zvrátiť, tvrdia vedci v prelomovej štúdii

Biologický vek sa dá zvrátiť, tvrdia vedci v prelomovej štúdii

20:56 14.09.2019Zaujímavosti

Predbežná štúdia nevylučuje možnosť, že biologický vek sa dá zvrátiť pomocou troch ingrediencií.

Primerané množstvo čokolády priaznivo pôsobí na ľudský organizmus

Primerané množstvo čokolády priaznivo pôsobí na ľudský organizmus

13:12 14.09.2019Zaujímavosti

Čokoláda obsahuje vysoký podiel antioxidantov, magnézia, vitamínu B, ktorý priaznivo pôsobí na kožu a nervy, kalcium pre pevné kosti a železo pre lepšiu krvotvorbu.

Video: Chlapcovi niekto ukradol nočník. Páchateľa odhalila skrytá kamera

Video: Chlapcovi niekto ukradol nočník. Páchateľa odhalila skrytá kamera

21:56 13.09.2019Zaujímavosti

Skrytá kamera v domácnosti našla toho, kto si požičal chlapčekov nočník.

Video: Manžela prekvapil úsmevný záhradkársky trik jeho polovičky

Video: Manžela prekvapil úsmevný záhradkársky trik jeho polovičky

21:07 13.09.2019Zaujímavosti

Muž zostal pri zbere paradajok poriadne zaskočený.