• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 27.6.2019Meniny má Ladislav(a)
21°Bratislava

S akými autami sú najspokojnejší Nemci? Pre niekoho veľké prekvapenie, pre nás ani nie

  • 11:33 11.06.2019
  • Bratislava
S akými autami sú najspokojnejší Nemci? Pre niekoho veľké prekvapenie, pre nás ani nie

Výsledky prieskumu odhalili jednoznačného víťaza. Hodnotiacimi pritom boli reálni majitelia vozidiel, nie novinári.

Kvalita nemeckých automobilov je nepopierateľná a legendárna, ale ona sama o seba nie je dôvodom k tomu, aby s nimi boli majitelia stopercentne spokojní.

Spoločnosť J.D. Power opäť zisťovala, ktorá automobilka má najspokojnejších zákazníkov. Tie značky, ktoré sa umiestnili na popredných pozíciách v rôznych kategóriách, získali ocenenie J.D. Power Awards 2019. Veľký prieskum spokojnosti sa od roku 2015 vykonáva aj v Nemecku, teda v krajine, ktorá je známa vysokým štandardom svojich automobilov. Lenže existujú značky, ktoré svojou spoľahlivosťou naštrbujú zaužívané dogmy o nemeckej kvalite.

Absolútnym víťazom prieskumu J.D. Power sa stala japonská automobilka Mitsubishi. Pre niekoho je to veľké prekvapenie, pretože značku veľmi neregistrujú ako konkurenta pre domácich výrobcov, ale pre nás to tak nečakaný výsledok rozhodne nie je. Tieto vozidlá sú skutočne výborné. Mitsubishi navyše v tomto prieskume zvíťazilo už druhýkrát, teda sa nejedná o nejakú náhodičku.

Mitsubishi sa svojím úspechom v Nemecku pochválilo v tlačovej správe, ktorú do médií rozposielalo koncom mája. Okrem iného v nej uvádza aj nasledovné:

Široko poňatá a dôkladná analýza spokojnosti zákazníkov v roku 2019 vychádza z detailného online dopytovania 12 854 vodičov, ktorých vozidlá boli prvýkrát registrované medzi novembrom 2015 a januárom 2018.

Zhromažďované pritom boli výpovede prvých majiteľov vozidiel starých dva až tri roky, a to k 177 najrôznejším problémovým prvkom.

Z aktuálnej štúdie vychádza Mitsubishi ako najlepšia značka vôbec a zároveň aj ako najlepšia objemová značka, s výrazným náskokom pred prémiovou značkou s najlepším umiestnením v tejto štúdii.

Výsledok bol meraný v takzvanom PP100 (problémy na 100 áut), kde platí, že čím je skóre nižšie, tým je výsledok lepší. Mitsubishi v tomto kontexte obsadilo prvé miesto s 87 PP100.

Zdroj: Autoviny.sk

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Erik Stríž, Autoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prevážanie psa v aute počas horúčav má svoje pravidlá, venujte im pozornosť

Prevážanie psa v aute počas horúčav má svoje pravidlá, venujte im pozornosť

8:14 23.06.2019Auto

Cestovanie so štvornohým parťákom je čoraz populárnejšie, či už ide o výlety do prírody, k jazeru alebo aj na dovolenky. Viete ale, čo by ste mali urobiť, aby ste svojho psíka chránili pred horúčavami?

Zapnúť klimatizáciu, alebo stiahnuť okno? Poradíme vám, ako sa najlepšie schladiť

Zapnúť klimatizáciu, alebo stiahnuť okno? Poradíme vám, ako sa najlepšie schladiť

17:35 21.06.2019Auto

Pri dodržaní týchto základných pravidiel dokážete ušetriť nielen spotrebu, ale aj vaše zdravie!

Dacia Duster už len s turbom! Toto je náhrada za atmosférickú 1.6 SCe

Dacia Duster už len s turbom! Toto je náhrada za atmosférickú 1.6 SCe

21:24 18.06.2019Auto

Nový agregát bude mať nižší objem a turbo.