Hana Zagorová predstavuje nový videoklip k singlu Ja nemám strach

Stálica českej populárnej hudby Hana Zagorová vydala minulý rok na jeseň vo vydavateľstve Supraphon nový album Já nemám strach, ktorý nazvala podľa rovnomennej pesničky speváka a skladateľa Mareka Ztraceného.
Pieseň je úsmevnou reakciou na trend dnešnej doby, ktorý vytvára obrovský tlak, aby sme všetko stíhali na sto percent a zároveň stále vyzerali a cítili sa mlado. Ku skladbe nakrútila speváčka aj videoklip. TASR informovala PR manažérka Adriana Čahojová.
Na scenári k videoklipu, ktorý si v nečakanom kontexte pohráva s textom piesne, spolupracovala Hana Zagorová s producentom Lubošom Křížom. Režisér Ondřej Urbanec a kameraman Anton Evdoshenko v produkcii Karla Vaňka z Manaworld Creative priviedli speváčku do liečebného zariadenia, kde sa zúčastňuje skupinových terapií pod vedením Ondřeja Sokola. Do prostredia, pripomínajúceho film Miloša Formana Prelet nad kukučím hniezdom, vnáša speváčka v úlohe pacientky prekvapujúci optimizmus a nákazlivú radosť zo života.
„Je to celé virtuálna predstava akéhosi sanatória pre workoholikov a zajatie vlastnými nahrávkami v domácom kine, ktorá ma prenasleduje pred nahrávaním pesničky v štúdiu skôr, ako zložím virtuálne okuliare," opísala v skratke videoklip Zagorová. Spolu s ňou a s hercom Ondřejom Sokolom sa v epizódnych úlohách objaví napríklad herečka Sara Sandeva či celá hudobná skupina Boom! Band na čele s kapelníkom Jiřím Dvořákom.
Já nemám strach klip

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej
Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.

Thurzove slávnosti na Oravskom hrade ponúknu sprievod i jarmok
Slávnostným sprievodom Oravským Podzámkom a ďalším kultúrnym programom na Oravskom hrade budú v nedeľu pokračovať Thurzove slávnosti.

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta
Rock pod Kameňom, najväčší rockový festival na Slovensku, ktorý prebehne 26. až 28. júna, prichádza s novinkami.

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru
Katolíci, evanjelici a ďalší kresťania vstúpili Palmovou nedeľou, nazývanou aj ako Kvetná nedeľa (13. 4.), do Svätého týždňa.

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien
Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) vyhlásila v stredu v Bratislave laureátov národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2024.