Rockový spevák spáchal po obvineniach #MeToo z obťažovania samovraždu
- 8:51 02.04.2019
- Mexiko

Hudobník sa v reakcii na obvinenie zo sexuálneho útoku na 13-ročné dievča rozhodol vziať si život.
Mexický rockový spevák Armando Vega Gil spáchal v pondelok samovraždu po obvineniach hnutia #MeToo zo sexuálneho obťažovania. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.
Krátko pred smrťou Vega napísal na Twitteri, že v reakcii na obvinenie zo sexuálneho útoku na 13-ročné dievča, ku ktorému údajne došlo pred viac ako desiatimi rokmi, sa rozhodol vziať si život.
Obvinenia vznieslo mexické hnutie @MeTooMusicaMX. Dotknutá žena povedala, že sa s Vegom spoznala ako 13-ročná nádejná speváčka, keď mal hudobník 50 rokov. Podľa jej slov ju pozval k sebe domov a robil jej neželané sexuálne návrhy.
„Kategoricky odmietam toto obvinenie,“ napísal Vega na Twitteri. „Musím objasniť, že moja smrť nie je priznaním viny. Práve naopak, je to radikálne vyhlásenie nevinnosti“.
Armando Vega Gil (63) bol zakladajúcim členom rockovej hudobnej skupiny Botellita de Jerez. Jeho telo našli v jeho dome v hlavnom meste Mexika.
V posledných týždňoch zaznamenalo hnutie #MeToo Mexico veľký rozruch medzi hudobníkmi, novinármi, vydavateľmi i na univerzitách. Predmetom spornej diskusie je možnosť na Twitteri anonymne obviniť z pohlavného zneužívania známe osobnosti - fotografov, spisovateľov či akademikov. Podľa kritikov tak môže každý používateľ tejto sociálnej siete vzniesť i falošné obvinenie, ktoré môže ľuďom zničiť kariéru či celý život.

Rumunský premiér Marcel Ciolacu oznámil rezignáciu
Spoločný kandidát vládnucej koalície v nedeľňajšom prvom kole prezidentských volieb skončil až na treťom mieste a nepostúpil tak do druhého kola.

Szijjartó: O vstupe Ukrajiny do EÚ rozhodnú Maďari, nie Zelenskyj
O vstupe Ukrajiny do Európskej únie nerozhodne ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ale obyvatelia Maďarska.

Merz dúfa, že parlament ho zvolí za kancelára v prvom kole hlasovania
Friedrich Merz očakáva, že ho poslanci za kancelára zvolia v utorok v prvom kole hlasovania v nemeckom Spolkovom sneme.

Odchádzajúci Scholz v telefonáte so Zelenským prisľúbil podporu Kyjevu
Nemecký kancelár Olaf Scholz v pondelok prisľúbil, že Berlín bude aj naďalej podporovať Ukrajinu.

Trump chce na ukončení vojny na Ukrajine spolupracovať s Erdoganom
Americký prezident Donald Trump v pondelok po telefonáte s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom vyhlásil, že s ním chce spolupracovať na ukončení vojny na Ukrajine.