• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 21.5.2019Meniny má Zina
10°Bratislava

Mama dcérky s rakovinou odkazuje rodičom: Dajte si zaočkovať deti!

  • 19:06 03.12.2018
  • Svet
Mama dcérky s rakovinou odkazuje rodičom: Dajte si zaočkovať deti!

Bolestný príbeh jednej matky je dôraznou výzvou pre všetkých rodičov, ktorí si myslia, že očkovanie nie je potrebné, či dokonca škodí.

Len máloktorí dospelí využívajú možnosť očkovania proti chrípke, ktoré je zvlášť aktuálne v jesenných a zimných mesiacoch. Podobne laxný prístup majú aj k očkovaniu svojich ratolestí. Mnohí z nás totiž vyrástli v presvedčení, že bežná chrípka človeka predsa nezabije, a v tomto duchu pristupujeme aj k výchove detí.

Nicole Stellon O'Donnellová v snahe zdôrazniť potrebu očkovania zverejnila svoj dojemný príbeh, ktorý za pár chvíľ obletel celý internet. Svoje rozprávanie začína týmito slovami: „Milí rodičia detí, ktoré nemajú rakovinu: obyčajný kontakt môjho dieťaťa, ktoré v tom čase podstupovalo chemoterapiu, s osýpkami v obchode, spôsobil nasledovné:“

Mamičkin príbeh pokračuje v piatich krátkych bodoch:

1: Moju dcéru na mesiac uzavreli do karantény. V ôsmich rokoch je dosť to, že jej vypadali vlasy a musí podstupovať chemoterapiu, ale teraz si k tomu predstavte, že ani nemôže vyjsť z domu.

2: Keď sme prišli na detskú onkológiu, museli kvôli nám zrušiť všetkých objednaných pacientov. Deti s rakovinou, ktoré boli objednané na ten deň, sa nemohli liečiť.

3: Ambulanciu, v ktorej nás prijali, museli celkom uzavrieť a dezinfikovať. Ďalším onkologickým pacientom tak bola poskytovaná len obmedzená starostlivosť.

4: Cestou domov si musela nasadiť rúšku. Možno vám to pripadá ako banalita, ale predstavte si, že by ste mali 8 rokov, vypadané vlasy, mihalnice a obočie, chudé telo A OKREM TOHO musíte mať nasadenú masku.

5: Ostatným deťom len zázrakom nemuseli vpichovať injekciu s Neulastou na podporu tvorby bielych krviniek. Medzi časté vedľajšie príznaky patrí aj neznesiteľná bolesť kostí.

6: Náš onkologický tím dlho diskutoval so štátnymi epidemiológmi o možnostiach pre moju dcéru a ostatných detských pacientov. Keď mi povedali, že zvyšným deťom nemusia vpichnúť Neulastu, rozplakala som sa od úľavy.

Nicole na záver dodáva, že s dcérou mali obrovské šťastie, že sa im tento incident odohral práve keď bolo leto. Dcéra tak nevynechala ani jeden deň školy, do ktorej vždy rada chodila. Poučenie z celého príbehu mamička zhrnula do týchto slov:
„Prosím, dajte si zaočkovať deti. Zaočkujte ich aj proti chrípke. Prejavíte tak súcit voči tým deťom, ktoré nemajú šťastie na silný imunitný systém.“

Hneď ako sa bolestná spoveď Nicole O'Donnellovej začala šíriť po internete, na ňu začalo reagovať množstvo rodičov s podobnými skúsenosťami. Ozvali sa dokonca aj takí, ktorí doma vychovávajú deti s poruchou autistického spektra:

„Som matkou dvoch autistických dcér, a všetci v rodine sme zaočkovaní. Pokojne by sme to urobili aj znova. Autizmus je oveľa lepší ako náhodná smrť v ktorýkoľvek deň v týždni. (V prvom rade treba povedať, že očkovanie nikdy nespôsobovalo autizmus.) Všetci sa tiež každoročne dávame zaočkovať proti chrípke nielen kvôli sebe, ale aj okoliu.“

Nicolin Tweet na svojom verejnom profile dokonca zdieľala aj úspešná autorka série kníh o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová, čo na tvári jej dcéry vyčarilo obrovský úsmev.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, indy100.com, Twitter, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Bolesť hlavy počas menštruácie – prečo vzniká a ako ju odlíšiť od bežnej migrény?

Bolesť hlavy počas menštruácie – prečo vzniká a ako ju odlíšiť od bežnej migrény?

VČERA - 20:43Zdravie

Bolesť hlavy počas menštruácie a krátko pred ňou pravidelne pociťuje množstvo žien. Viete, ako ju správne identifikovať a liečiť?

Osviežujúca levanduľová limonáda na uľavenie od bolesti a stresu

Osviežujúca levanduľová limonáda na uľavenie od bolesti a stresu

VČERA - 18:31Zdravie

Ak si chcete oddýchnuť po ťažkom dni, bolí vás hlava, máte stres z práce alebo sa vám zapálili prinosové dutiny, rozhodne by ste sa mali spoľahnúť na levanduľovú limonádu, ktorá vám zlepší náladu aj zdravie.

Farba piluliek má vplyv na to, do akej miery u vás budú účinkovať

Farba piluliek má vplyv na to, do akej miery u vás budú účinkovať

20:12 18.05.2019Zdravie

Prečo sa niektoré pilulky predávajú ako biele, iné ako ružové? Rozličné farby liekov majú svoje vysvetlenie v psychológii.

Pre správny vývoj chrupu treba u detí dávať pozor na zlozvyky

Pre správny vývoj chrupu treba u detí dávať pozor na zlozvyky

11:12 18.05.2019Zdravie

U malých detí môže z rôznych dôvodov dochádzať k nesprávnemu postaveniu chrupu.

Ako prirodzene znížiť inzulín na redukciu hmotnosti

Ako prirodzene znížiť inzulín na redukciu hmotnosti

21:48 17.05.2019Zdravie

Hladiny inzulínu sú dôležité nielen u diabetikov, ale u všetkých ľudí. Ak sa vám nedarí schudnúť, na vine môže byť práve inzulín.