• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 22.2.2019Meniny má Etela
Bratislava

Mama dcérky s rakovinou odkazuje rodičom: Dajte si zaočkovať deti!

  • 19:06 03.12.2018
  • Svet
Mama dcérky s rakovinou odkazuje rodičom: Dajte si zaočkovať deti!

Bolestný príbeh jednej matky je dôraznou výzvou pre všetkých rodičov, ktorí si myslia, že očkovanie nie je potrebné, či dokonca škodí.

Len máloktorí dospelí využívajú možnosť očkovania proti chrípke, ktoré je zvlášť aktuálne v jesenných a zimných mesiacoch. Podobne laxný prístup majú aj k očkovaniu svojich ratolestí. Mnohí z nás totiž vyrástli v presvedčení, že bežná chrípka človeka predsa nezabije, a v tomto duchu pristupujeme aj k výchove detí.

Nicole Stellon O'Donnellová v snahe zdôrazniť potrebu očkovania zverejnila svoj dojemný príbeh, ktorý za pár chvíľ obletel celý internet. Svoje rozprávanie začína týmito slovami: „Milí rodičia detí, ktoré nemajú rakovinu: obyčajný kontakt môjho dieťaťa, ktoré v tom čase podstupovalo chemoterapiu, s osýpkami v obchode, spôsobil nasledovné:“

Mamičkin príbeh pokračuje v piatich krátkych bodoch:

1: Moju dcéru na mesiac uzavreli do karantény. V ôsmich rokoch je dosť to, že jej vypadali vlasy a musí podstupovať chemoterapiu, ale teraz si k tomu predstavte, že ani nemôže vyjsť z domu.

2: Keď sme prišli na detskú onkológiu, museli kvôli nám zrušiť všetkých objednaných pacientov. Deti s rakovinou, ktoré boli objednané na ten deň, sa nemohli liečiť.

3: Ambulanciu, v ktorej nás prijali, museli celkom uzavrieť a dezinfikovať. Ďalším onkologickým pacientom tak bola poskytovaná len obmedzená starostlivosť.

4: Cestou domov si musela nasadiť rúšku. Možno vám to pripadá ako banalita, ale predstavte si, že by ste mali 8 rokov, vypadané vlasy, mihalnice a obočie, chudé telo A OKREM TOHO musíte mať nasadenú masku.

5: Ostatným deťom len zázrakom nemuseli vpichovať injekciu s Neulastou na podporu tvorby bielych krviniek. Medzi časté vedľajšie príznaky patrí aj neznesiteľná bolesť kostí.

6: Náš onkologický tím dlho diskutoval so štátnymi epidemiológmi o možnostiach pre moju dcéru a ostatných detských pacientov. Keď mi povedali, že zvyšným deťom nemusia vpichnúť Neulastu, rozplakala som sa od úľavy.

Nicole na záver dodáva, že s dcérou mali obrovské šťastie, že sa im tento incident odohral práve keď bolo leto. Dcéra tak nevynechala ani jeden deň školy, do ktorej vždy rada chodila. Poučenie z celého príbehu mamička zhrnula do týchto slov:
„Prosím, dajte si zaočkovať deti. Zaočkujte ich aj proti chrípke. Prejavíte tak súcit voči tým deťom, ktoré nemajú šťastie na silný imunitný systém.“

Hneď ako sa bolestná spoveď Nicole O'Donnellovej začala šíriť po internete, na ňu začalo reagovať množstvo rodičov s podobnými skúsenosťami. Ozvali sa dokonca aj takí, ktorí doma vychovávajú deti s poruchou autistického spektra:

„Som matkou dvoch autistických dcér, a všetci v rodine sme zaočkovaní. Pokojne by sme to urobili aj znova. Autizmus je oveľa lepší ako náhodná smrť v ktorýkoľvek deň v týždni. (V prvom rade treba povedať, že očkovanie nikdy nespôsobovalo autizmus.) Všetci sa tiež každoročne dávame zaočkovať proti chrípke nielen kvôli sebe, ale aj okoliu.“

Nicolin Tweet na svojom verejnom profile dokonca zdieľala aj úspešná autorka série kníh o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová, čo na tvári jej dcéry vyčarilo obrovský úsmev.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, indy100.com, Twitter, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Toto je najefektívnejšie cvičenie na chudnutie. Stačí vám 20 minút

Toto je najefektívnejšie cvičenie na chudnutie. Stačí vám 20 minút

VČERA - 20:33Zdravie

Ak chcete schudnúť mali by ste zvoliť kratšie a efektívnejšie cvičenie.

Maximálny jas na mobile žene doslova prevŕtal rohovku

Maximálny jas na mobile žene doslova prevŕtal rohovku

VČERA - 20:05Zdravie

25-ročná žena navštívila lekára s tým, že sa jej v posledných dňoch výrazne zhoršil zrak. Jej mobil však napáchal väčšie škody, ako sa čakalo.

6 najčastejších príčin náhleho priberania

6 najčastejších príčin náhleho priberania

21:01 20.02.2019Zdravie

Pri náhlom pribraní o niekoľko kilogramov netreba hneď panikáriť. Na vine môže byť niektorý z týchto najčastejších dôvodov.

Tŕpnutie prstov: 6 zdravotných príčin mravčenia prstov

Tŕpnutie prstov: 6 zdravotných príčin mravčenia prstov

19:06 20.02.2019Zdravie

Ak vám často tŕpnu prsty a pociťujete nepríjemné mravčenie, môžu za tým stáť iné viac či menej závažné zdravotné podmienky.

Tento druh oleja zhoršuje príznaky artritídy

Tento druh oleja zhoršuje príznaky artritídy

12:17 20.02.2019Zdravie

Aký olej by sme mali využívať pri varení, ak nechceme príznaky artritídy zhoršiť, ale naopak zlepšiť?