• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 13.12.2018Meniny má Lucia
-1°Bratislava

Mama dcérky s rakovinou odkazuje rodičom: Dajte si zaočkovať deti!

  • 19:06 03.12.2018
  • Svet
Mama dcérky s rakovinou odkazuje rodičom: Dajte si zaočkovať deti!

Bolestný príbeh jednej matky je dôraznou výzvou pre všetkých rodičov, ktorí si myslia, že očkovanie nie je potrebné, či dokonca škodí.

Len máloktorí dospelí využívajú možnosť očkovania proti chrípke, ktoré je zvlášť aktuálne v jesenných a zimných mesiacoch. Podobne laxný prístup majú aj k očkovaniu svojich ratolestí. Mnohí z nás totiž vyrástli v presvedčení, že bežná chrípka človeka predsa nezabije, a v tomto duchu pristupujeme aj k výchove detí.

Nicole Stellon O'Donnellová v snahe zdôrazniť potrebu očkovania zverejnila svoj dojemný príbeh, ktorý za pár chvíľ obletel celý internet. Svoje rozprávanie začína týmito slovami: „Milí rodičia detí, ktoré nemajú rakovinu: obyčajný kontakt môjho dieťaťa, ktoré v tom čase podstupovalo chemoterapiu, s osýpkami v obchode, spôsobil nasledovné:“

Mamičkin príbeh pokračuje v piatich krátkych bodoch:

1: Moju dcéru na mesiac uzavreli do karantény. V ôsmich rokoch je dosť to, že jej vypadali vlasy a musí podstupovať chemoterapiu, ale teraz si k tomu predstavte, že ani nemôže vyjsť z domu.

2: Keď sme prišli na detskú onkológiu, museli kvôli nám zrušiť všetkých objednaných pacientov. Deti s rakovinou, ktoré boli objednané na ten deň, sa nemohli liečiť.

3: Ambulanciu, v ktorej nás prijali, museli celkom uzavrieť a dezinfikovať. Ďalším onkologickým pacientom tak bola poskytovaná len obmedzená starostlivosť.

4: Cestou domov si musela nasadiť rúšku. Možno vám to pripadá ako banalita, ale predstavte si, že by ste mali 8 rokov, vypadané vlasy, mihalnice a obočie, chudé telo A OKREM TOHO musíte mať nasadenú masku.

5: Ostatným deťom len zázrakom nemuseli vpichovať injekciu s Neulastou na podporu tvorby bielych krviniek. Medzi časté vedľajšie príznaky patrí aj neznesiteľná bolesť kostí.

6: Náš onkologický tím dlho diskutoval so štátnymi epidemiológmi o možnostiach pre moju dcéru a ostatných detských pacientov. Keď mi povedali, že zvyšným deťom nemusia vpichnúť Neulastu, rozplakala som sa od úľavy.

Nicole na záver dodáva, že s dcérou mali obrovské šťastie, že sa im tento incident odohral práve keď bolo leto. Dcéra tak nevynechala ani jeden deň školy, do ktorej vždy rada chodila. Poučenie z celého príbehu mamička zhrnula do týchto slov:
„Prosím, dajte si zaočkovať deti. Zaočkujte ich aj proti chrípke. Prejavíte tak súcit voči tým deťom, ktoré nemajú šťastie na silný imunitný systém.“

Hneď ako sa bolestná spoveď Nicole O'Donnellovej začala šíriť po internete, na ňu začalo reagovať množstvo rodičov s podobnými skúsenosťami. Ozvali sa dokonca aj takí, ktorí doma vychovávajú deti s poruchou autistického spektra:

„Som matkou dvoch autistických dcér, a všetci v rodine sme zaočkovaní. Pokojne by sme to urobili aj znova. Autizmus je oveľa lepší ako náhodná smrť v ktorýkoľvek deň v týždni. (V prvom rade treba povedať, že očkovanie nikdy nespôsobovalo autizmus.) Všetci sa tiež každoročne dávame zaočkovať proti chrípke nielen kvôli sebe, ale aj okoliu.“

Nicolin Tweet na svojom verejnom profile dokonca zdieľala aj úspešná autorka série kníh o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová, čo na tvári jej dcéry vyčarilo obrovský úsmev.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, indy100.com, Twitter, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prekvapivé odhalenie: Maternica hrá úlohu pri pamäti a poznávaní

Prekvapivé odhalenie: Maternica hrá úlohu pri pamäti a poznávaní

VČERA - 20:19Zdravie

Nové poznatky naznačujú, že hysterektómia môže ovplyvniť pamäť a kogníciu.

Cysta na mozgu sa môže prejaviť aj takýmito nezvyčajnými príznakmi

Cysta na mozgu sa môže prejaviť aj takýmito nezvyčajnými príznakmi

19:18 07.12.2018Zdravie

Väčšina ľudí si tento druh cysty na mozgu nevšimne aj niekoľko rokov. V jedinečných prípadoch sa jej prítomnosť dá zistiť aj takýmto spôsobom.

Koľko cukru by sme denne mali skonzumovať?

Koľko cukru by sme denne mali skonzumovať?

20:29 06.12.2018Zdravie

O cukre sa hovorí ako o prírodnom zabijakovi. Je síce pravda, že cukor stojí za mnohými ochoreniami, no celkom sa ho vzdať nemusíme. Akú dennú dávku by sme mali prijímať?

FOTO: 9 typov vyrážok, ktoré musíte vedieť rozpoznať

FOTO: 9 typov vyrážok, ktoré musíte vedieť rozpoznať

20:17 06.12.2018Zdravie

Kým niektoré druhy vyrážok sú neškodné a zmiznú behom niekoľkých dní, iné signalizujú vážnejšie stavy, ktoré si vyžadujú lekársku starostlivosť.

Smrteľná meningitída: Nemýľte si týchto 9 bežných príznakov s opicou!

Smrteľná meningitída: Nemýľte si týchto 9 bežných príznakov s opicou!

19:22 06.12.2018Zdravie

U mladých ľudí sa čoraz viac objavuje nová smrteľná forma meningitídy, ktorej príznaky lekári mylne klasifikujú ako predávkovanie drogami alebo alkoholom.

TV program