Málo známe príznaky depresie

Depresia sa vám môže dostať pod kožu veľmi ľahko a ani si to spočiatku nemusíte všimnúť. Dávajte si pozor na tieto nenápadné príznaky.
Niektorí ľudia zažívajú výrazné príznaky depresie a pozorujú ich na sebe hneď niekoľko. Iní ale naopak nemusia zažívať až tak jednoznačné signály od tela, že niečo nie je v poriadku. Napriek tomu si pri týchto náznakoch dávajte pozor a neignorujte ich.
Váš spánok sa zmenil
Ľudia s naozaj pokročilou depresiou zvyknú veľa spávať. U počiatočných príznakov je to ale naopak - môžete mať problém zaspať, môžete sa často budiť alebo vstávať v skoré ranné hodiny.
Rýchlejšie sa nahneváte
Každý máme občas náročnejšie obdobie, kedy je pomerne ľahké nás podráždiť a nahnevať. Ak to ale trvá príliš dlho a tento stav zažívate často, mali by ste sa zamyslieť nad príčinou. "Iritabilita", ako sa tomuto stavu hovorí, patrí medzi oficiálne uznané poddružené príznaky depresie.
Menia sa vaše chute a váha
Každý to má s apetítom počas depresie inak. Niektorí ľudia stratia chuť do jedla a tým pádom začínajú chudnúť. Iní sa jedlom upokojujú a váha začína narastať. Hlavne pri nadmernom apetíte je potrebné dávať si pozor na závislosť na dopamíne, ktorý sa z mozgu uvoľňuje vo chvíli, kedy konzumujeme niečo sladké alebo mastné, aby sme upokojili naše nervy.
Horšie sa vám rozhoduje
Trvá vám dlhšie, než sa rozhodnete, akú kávu vlastne chcete? Koncentrácia a pamäť dostávajú počas depresie poriadne zabrať a aj zdanlivo malé rozhodnutia sa pre vás môžu zrazu stať komplikáciou.
Zmenil sa váš vkus na hudbu
Neznamená to, že z počúvania popovej hudby automaticky prejdete na death metal. Len vás môžu iritovať veselé piesne a naopak - môžete sa začať podvedome vyhýbať tým smutným, pretože vás viac emočne zaťažujú. Depresiu môže naznačovať aj to, ak bolo počúvanie hudby vašim hobby a teraz sa mu zrazu vyhýbate.
Aj keď ide o pomerne nenápadné príznaky, sledujte ich a nepodceňujte. Ak sa dlhodobo necítite vo svojej koži, obráťte sa na vašich blízkych alebo na lekára a preberte s nimi, čo vás trápi.

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.