Ak sa vám stane toto, mali by ste okamžite prestať s pitím

Ak u vás dôjde pri pití alkoholu k tejto reakcií, mali by ste okamžite prestať s pitím alkoholu.
Výskum v Južnej Kórei objavil, že ľudia, u ktorých dochádza k začervenaniu tváre alebo k vytvoreniu červených škvŕn počas pitia alkoholu, trpia vážnou poruchou. Podľa výskumu sa totiž jedná o jav, ktorý súvisí s hypertenziou vyvolanou alkoholom.
Hypertenzia alebo vysoký krvný tlak môže byť hlavnou príčinou infarktu, mŕtvice a môže spôsobiť veľký tlak na krvné cievy.
Prečo je tento jav nebezpečný?
K tomuto javu dochádza na základe látky, ktorá sa nazýva acetaldehyd a rozpadá sa v pečeni. Avšak tí, ktorí vykazujú danú reakciu, majú problém v tom, že ich telo rozkladá zlúčeninu oveľa pomalšie a rovnako teda v tele ostáva dlhšie.
Doktor Jong Sung Kim z lekárskej fakulty Národnej univerzity Chungnam tvrdí:
"Reakcia návalov na tvári sa zvyčajne vyskytuje u osoby, ktorá nemôže rozložiť acetaldehyd. Podľa môjho názoru nebol podrobný výskum, ktorý by analyzoval vzťah medzi pitím a hypertenziou pri zvažovaní individuálnych reakcií na alkohol."
Priebeh štúdie
Štúdia sa zamerala na zdravotné záznamy 1 763 kórejských mužov s rôznorodou históriou súvisiacou s alkoholom. Z tohto počtu malo 527 uvedený problém, 948 problém nemalo a 288 nepilo.
Zistili, že tí, ktorí trpeli návalmi horúčavy na tvári, boli viac náchylní naň, ak pili viac ako 4 alkoholické nápoje týždenne. V tomto smere hral dôležitú rolu aj vek, telesná hmotnosť, fyzická aktivita a prístup k fajčeniu.
"Naproti tomu u ľudí, ktorí nevykazovali príznaky sa zvýšilo riziko pri konzumácii viac ako 8 nápojov týždenne."
Kyung Hwan Cho, predseda Korea Academy of Family Medicine dodal:
"Návaly tepla na tvári po požití alkoholu sa líšia v závislosti od pohlavia, veku a etnickej skupiny. Všeobecne platí, že je to bežnejšie u žien, starších ľudí a východných Aziatov. Hoci nie je známy dôvod, prečo tí, ktorí majú červenú farbu, majú väčšie riziko vysokého krvného tlaku, najbezpečnejším riešením je jednoducho znížiť obsah prijatého alkoholu."

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.