Väčšina z nás používa antiperspirant nesprávne: Takto sa to naozaj robí

Zrejme vás to prekvapí, no antiperspirant dokonca nie je potrebné aplikovať každý deň.
Pot nám dokáže skomplikovať deň, a to nielen v lete. Mnohí z nás siahnu po antiperspirante alebo deodorante vždy pred odchodom z domácnosti. Skutočnosť je však taká, že väčšina z nás netuší, ako ho správne použiť.
Podľa doktoky Dawn Harperovej existujú štyri chyby, ktorých sa pravidelne dopúšťame pri používaní antiperspirantov. Musíme si pritom uvedomiť rozdiel medzi antiperspirantom a deodorantom: zatiaľ čo ten prvý nás chráni od potu, deodorant väčšinou len prekrýva pach.
„Pot v skutočnosti vôbec nesmrdí. Smrdieť začne až v momente, keď ho baktérie na pokožke začnú rozkladať. Každý, koho trápi telesný zápach, by mal pri umývaní používať pH neutrálne mydlo, pretože parfumované výrobky môžu spôsobiť nerovnováhu v pH pokožky, vďaka čomu sa baktérie môžu premnožiť.“
Aplikujete ho hneď ako vyjdete zo sprchy?
Doktorka Harperová pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúča aplikovať antiperspirant na úplne vysušenú pokožku. Vlhká alebo mokrá koža totiž neabsorbuje látky dostatočne efektívne.
Ráno si ho nedávajte
Patríte k ľuďom, ktorí po deodorante siahajú pri rannej hygiene? Chyba. Podľa Harperovej najlepšie urobíte, keď si deodorant nanesiete večer pred spaním – vtedy má totiž potenciál vydržať na pokožke dlhšie.
Obliekate sa príliš rýchlo
Samozrejme, je vaša vec, koľko času vám zaberie, kým sa oblečiete. V tomto prípade sa doktorka skôr snažila poukázať na to, že predtým, ako sa po nanesení deodorantu oblečieme, mali by sme chvíľu počkať, kým vyschne. Harperová dokonca odporúča vysušiť si podpažie fénom.
Menej je niekedy viac
Antiperspirant by sme nemali používať denodenne.
„Na pokožku stačí aplikovať najviac štyri vrstvy antiperspirantu. Túto techniku navyše opakujte len raz alebo dvakrát za týždeň.“

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.