Členov známej poľskej metalovej kapely obvinili zo skupinového znásilnenia
- 14:29 13.09.2017
- Washington/Los Angeles

Policajný výsluch preukázal, že jednotliví členovia ponúkli rozchádzajúce sa verzie toho, čo sa v skutočnosti stalo.
Poľská metalová kapela Decapitated bola obvinená zo skupinového znásilnenia po tom, ako jej členovia boli zatknutí za únos. Incident sa odohral 31. augusta po koncerte vo Washingtone.
Polícia v Los Angeles na základe udania zatkla štyroch členov kapely: Michaela Lysejka, Waclawa Kieltyka, Rafala Piotrowskeho a Huberta Wieceka.
Žena, ktorú mali muži znásilniť, uviedla, že ju nedobrovoľne držali vo vlastnom autobuse, kde došlo k znásilneniu. Keď sa žene podarilo dostať do bezpečia, zavolala rodinným príslušníkom a následne polícii.
Polícia sa po príchode na miesto, kde sa mal nachádzať autobus, dozvedela, že kapela už odišla z mesta na miesto konania ich ďalšieho koncertu. Pri vypočúvaní členovia kapely poskytli polícii rozchádzajúce sa verzie toho, čo sa stalo. Piotrowski a Wiecek okrem toho polícii pri vyšetrovaní odmietli poskytnúť vzorku DNA.
Kapela si po incedente deaktivovala fanúšikovskú stránku na Facebooku a na svoju obhajobu si najala právnika.

Rumunský premiér Marcel Ciolacu oznámil rezignáciu
Spoločný kandidát vládnucej koalície v nedeľňajšom prvom kole prezidentských volieb skončil až na treťom mieste a nepostúpil tak do druhého kola.

Szijjartó: O vstupe Ukrajiny do EÚ rozhodnú Maďari, nie Zelenskyj
O vstupe Ukrajiny do Európskej únie nerozhodne ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ale obyvatelia Maďarska.

Merz dúfa, že parlament ho zvolí za kancelára v prvom kole hlasovania
Friedrich Merz očakáva, že ho poslanci za kancelára zvolia v utorok v prvom kole hlasovania v nemeckom Spolkovom sneme.

Odchádzajúci Scholz v telefonáte so Zelenským prisľúbil podporu Kyjevu
Nemecký kancelár Olaf Scholz v pondelok prisľúbil, že Berlín bude aj naďalej podporovať Ukrajinu.

Trump chce na ukončení vojny na Ukrajine spolupracovať s Erdoganom
Americký prezident Donald Trump v pondelok po telefonáte s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom vyhlásil, že s ním chce spolupracovať na ukončení vojny na Ukrajine.