• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 20.9.2020Meniny má Ľuboslav(a)
12°Bratislava

Uzávierka súťaže o cenu BVS sa pomaly blíži

  • 17:11 03.07.2013
  • BRATISLAVA
Uzávierka súťaže o cenu BVS sa pomaly blíži

Absolventi, ktorí sa vo svojich bakalárskych a diplomových prácach zaoberali problematikou vodárenstva, vodného hospodárstva a ochrany životného prostredia so zameraním na povrchové a podzemné zdroje pitnej vody majú jedinečnú možnosť zapojiť sa do súťaže, ktorá je dotovaná sumou 4 800 eur na finančné ocenenia. Práce je možné prihlásiť do 10. júla 2013.

O cenu BVS za najlepšiu záverečnú bakalársku a diplomovú prácu v oblasti vodárenstva a vodného hospodárstva 2013 sa môžu uchádzať absolventi denného alebo externého bakalárskeho, magisterského či inžinierskeho štúdia s bakalárskymi alebo diplomovými prácami, ktoré úspešne obhájili v akademickom roku 2012/2013 na príslušných fakultách na Slovensku.

Záverečné práce je možné prihlásiť v dvoch kategóriách a to Bakalárska práca a Diplomová práca. Súťažné kategórie sú rozdelené do podkategórií: I. Vodohospodárske stavby a zariadenia a II. Využitie vody v iných ako vodohospodárskych odvetviach.

V druhom ročníku súťaže BVS odmení nielen autorov, ale aj vedúcich (školiteľov) tých záverečných prác, ktoré sa umiestnia na 1. až 3. mieste v jednotlivých podkategóriách súťažných kategórií.

Cieľom súťaže je upozorniť univerzity a vysoké školy v Slovenskej republike a ich pedagógov na potrebu venovať zvýšenú pozornosť výchove nových odborníkov pre problematiku vodárenstva a vodného hospodárstva. Súťaž má taktiež podnietiť nové výzvy v oblasti zabezpečenia spoločnosti kvalitnou pitnou vodou, ochrany zdrojov pitnej vody, riešení nových úloh a technológií pri čistení odpadových vôd.

Bližšie informácie o súťaži, ako aj prihlášku nájdete na www.modraskola.sk.

Súťaž o cenu BVS za najlepšiu záverečnú bakalársku a diplomovú prácu je súčasťou vzdelávacieho programu BVS pre deti a mládež Modrá škola. Realizátorom programu je o. z. Mladí vedci Slovenska. BVS prostredníctvom Modrej školy už piaty rok implementuje do škôl mnoho zaujímavých vzdelávacích aktivít a súťaží určených pre deti a mládež na všetkých stupňoch vzdelávania, aby pomocou nich pôsobila na rozvoj ich vedomostí a znalostí o pitnej vode – jej výrobe, distribúcii, odvádzaní a čistení odpadových vôd, ale aj o ochrane vodárenských zdrojov, dôležitosti a nenahraditeľnosti vody v prírode a ďalších súvisiacich tém.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WBN/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
World of Tanks Console zahajuje 1. sezónu - SummerSlam!

World of Tanks Console zahajuje 1. sezónu - SummerSlam!

14:23 27.07.2020Tlačové správy

Wargaming a World of Tanks Console v spolupráci s WWE (World Wrestling Entertainment) oznamujú aktualizáciu 5.0 začatím 1. sezóny - World of Tanks: SummerSlam!

Pánske kraťasy na športové aktivity – ako nájsť tie najvhodnejšie?

Pánske kraťasy na športové aktivity – ako nájsť tie najvhodnejšie?

6:12 28.06.2020Tlačové správy

Nákup správnych šortiek na šport je v súčasnosti oveľa ťažší, ako kedysi, keď ešte nebolo k dispozícii toľko štýlov, materiálov a modelov na rôzne typy cvičenia.

World of Tanks Blitz oslavuje šieste výročie

World of Tanks Blitz oslavuje šieste výročie

13:06 18.06.2020Tlačové správy

World of Tanks Blitz získa nový vzhľad, viac tankov, špeciálny event a časovo obmedzený herný mód.

Judas Priest a Saxon zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne!

Judas Priest a Saxon zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne!

13:53 15.05.2020Tlačové správy

Na Slovensku naďalej pretrváva zákaz všetkých veľkých podujatí. Svetové kapely preto svoje koncerty rušia, alebo presúvajú na rok 2021.

Dano Heriban a Zuzana Norisová si užívajú v karanténe pyžamový deň

Dano Heriban a Zuzana Norisová si užívajú v karanténe pyžamový deň

13:26 14.05.2020Tlačové správy

Populárny slovenský herec, komik a hudobník uverejňuje nový videoklip ku skladbe “Pyžamový deň”. Jeho hudobný projekt Čosi úsmevné je nielen pre deti, ale na svoje si prídu aj rodičia.