Podprsenka a jej vplyv na telo

Prezradíme vám dôvody, prečo v súčasnosti čoraz viac žien odkladá podprsenky.
Ženy si od nepamäti svoje prsia halili do podprseniek, ale ich súčasnú podobu vytvorila v roku 1914 Američanka Mary Phelps Jacobová. Od prvej podprsenky vytvorenej zo zošitých vreckoviek, prešla podprsenka veľkými zmenami a podprsenka zakotvila v našich šatníkoch ako bežná súčasť. Existujú však dôvody, prečo by sme mali odložiť podprsenku.
Vplyv na pokožku
Každodenné nosenie podprsenky sa môže podpísať na pokožke. Zle sediaca podprsenka spôsobuje podráždenie a zvýšenú citlivosť pokožky. Jej kostice a háčiky, ktoré odierajú pokožku vedú nielen k nepríjemným pocitom, ale pri dlhodobom nosení nesprávnej podprsenky dochádza k tvorbe cýst. Okrem podráždenia však zlá podprsenka vedie k hyperpigmentácií, kedy koža v určitých častiach nadobúda tmavšie sfarbenie.
Cirkulácia krvi
Nesprávny výber podprsenky, ktorá príliš sťahuje kožu a svalstvo, vedie k nedostatočnému prekrveniu prsných svalov. Okrem nedostatočnej cirkulácie krvi však dochádza aj k obmedzovaniu nervov vedúcich do ramien. Tieto faktory vedú nielen k nepríjemnému pocitu, ale takisto k bolestiam. Práve z tohto dôvody v súčasnosti veľa žien mení podprsenky s kosticami za športové. Avšak aj pri výbere tohto druhu je potrebné dbať na to, aby podprsenka nesťahovala kožu a svalstvo. Pri dostatočnom prekrvení svalstva, sval neochabuje, čo vedie k ďalším priaznivým vplyvom naň.
Prirodzené zväčšenie poprsia
Nenosenie podprsenky má však ďalší, veľmi pozitívny efekt na prsia. Ako uvádza doktor Stafford Broumand, nenosenie podprsenky zvyšuje elasticitu a produkciu kolagénu, čo vedie k zväčšeniu prsného svalstva.
Podprsenka patrí ku ženám, avšak všetky máme právo vybrať si, či ju budeme alebo nebudeme nosiť. Pokiaľ sa však rozhodnete podprsenku nosiť, zamerajte sa hlavne na správny výber a nebojte sa nechať si poradiť.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.

Táto korenina môže ovplyvniť účinok liekov, varujú lekári
Podľa výskumu korenina, ktorá sa pridáva aj do nápojov, ovplyvňuje pôsobenie liekov v tele.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.