• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 27.1.2022Meniny má Bohuš
Bratislava

Mladšia sestra žalovala staršiu za napadnutie

  • 16:51 01.07.2013
  • BANSKÁ BYSTRICA
Mladšia sestra žalovala staršiu za napadnutie

Okresný súd v Banskej Bystrici v pondelok oslobodil spod obžaloby 43-ročnú Janette P., ktorej prokurátorka kládla za vinu ublíženie na zdraví mladšej sestre Gabriele.

Rozsudok nie je právoplatný, prokurátorka sa voči nemu odvolala.

O rok mladšia Gabriela tvrdila, že staršia Janette ju napadla na dvore rodičovského domu v Banskej Bystrici v decembri 2010.

Najprv zaútočila slovne a potom ju chytila za ľavú ruku a vykrúcala jej ju, stláčala a naťahovala z auta von. Tým jej spôsobila pomliaždenie ruky a podvrtnutie zápästného kĺbu s poškodením väzivového spojenia. Gabriela sa z toho údajne liečila šesť až osem týždňov. Na súde povedala, že doteraz pociťuje bolesti pri zmene počasia.

V inkriminovaný deň Gabriela na dvore rodičovského domu zablokovala svojím autom vozidlo staršej zo sestier. A tiež ju ním údajne ohrozovala. Mladšia sestra to poprela, Janette tvrdila, že sa jej vyhrážal telefonicky aj Gabrielin manžel. Následne prišli do dvora Gabrielini svokrovci a odviezli ju do nemocnice na ošetrenie. Vec oznámili aj polícii.

Janette vyhlásila, že sestru nenapadla, iba sa jej pýtala na kosačku po matke. Fyzicky na Gabrielu nezaútočila, vraj ani nemohla, pretože štyri dni pred týmto incidentom utrpela bolestivé zranenie v dolnej časti chrbta a zle sa jej chodilo. Fyzický konflikt medzi sestrami nevidel ani Janettin priateľ, ktorý sedel v aute a v inkriminovanom čase ho preparkovával. Iba krik zaregistroval náhodný svedok, ktorý si kupoval v predajni na dvore nohavice.

Prokurátorka žiadala uznať vinu z prečinu ublíženia na zdraví chránenej osobe. Obhajca oponoval, že útok sa nepreukázal, je založený iba na výpovedi poškodenej. Nehovoriac o tom, že zdravotný stav po zranení krátko pred touto udalosťou bránil Janette urobiť fyzický útok na mladšiu sestru. Janette zopakovala, že je nevinná a so sestrou mali vtedy iba slovnú potýčku.

Súd nevyhovel obhajobe na doplnenie dokazovania a rozhodol podľa zásady In dubio pro reo, teda v pochybnostiach v prospech obvineného. O veci bude rozhodovať odvolací senát krajského súdu.
Sestry podľa vyjadrení na súde nemajú dobré vzťahy a po smrti matky v roku 2008 komunikujú iba v nevyhnutných prípadoch. Ba dokonca mladšia uviedla, že Janette nie je pre ňu blízka osoba.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
ŠTS vzal do väzby Mariána Magáta obvineného z extrémizmu

ŠTS vzal do väzby Mariána Magáta obvineného z extrémizmu

DNES - 9:25Domáce

Rozhodnutie nie je právoplatné, o sťažnosti obvineného bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Milanová sa zapojí do medzinárodnej kampane #WeRemember

Milanová sa zapojí do medzinárodnej kampane #WeRemember

DNES - 8:33Domáce

Kampaň súvisí s Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu, ktorý pripadá na 27. januára.

Budaj: Ľudia odovzdali už 40.000 zálohovaných pet fliaš a plechoviek

Budaj: Ľudia odovzdali už 40.000 zálohovaných pet fliaš a plechoviek

VČERA - 20:59Domáce

Od spustenia systému zálohovania pet fliaš a plechoviek 1. januára ich už ľudia odovzdali viac ako 40.000. V diskusii v TASR TV to konštatoval minister životného prostredia Ján Budaj.

Slovensko je podľa vedcov v 2. fáze vlny omikronu, na test sa bude čakať dlhšie

Slovensko je podľa vedcov v 2. fáze vlny omikronu, na test sa bude čakať dlhšie

VČERA - 19:49Domáce

Slovensko aktuálne vstupuje do druhej fázy vlny omikronu, pre ktorú nie sú kapacity testovania dostatočné.

Korčok verí, že sa napätá situácia na Ukrajine vyrieši diplomatickou cestou

Korčok verí, že sa napätá situácia na Ukrajine vyrieši diplomatickou cestou

VČERA - 19:09Domáce

Situácia na Ukrajine je napätá, ale šéf slovenského rezortu zahraničia Ivan Korčok (nominant SaS) verí v jej vyriešenie diplomatickou cestou.