Dutertemu povolili nervy, prezidenta USA nazval sukiným synom
- 7:57 06.09.2016
- Vientiane

Filipínsky prezident R. Duterte sa za svoje vyjadrenie ospravedlnil.
Duterte vo svojom dnešnom vyhlásení uviedol, že jeho "neprimerané odpovede" na otázky istého novinára "vyvolali obavy a znepokojenie", pričom ho mrzí, že vyzneli ako osobný útok na amerického prezidenta.
Duterte sa na Obamovu adresu vyjadril v pondelok pred odletom do Laosu, kde sa obaja lídri mali dnes stretnúť na dvojstranných rokovaniach v rámci summitu Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN). Obama však ich plánované stretnutie v reakcii na Duterteho výroky zrušil.

Rumunský premiér Marcel Ciolacu oznámil rezignáciu
Spoločný kandidát vládnucej koalície v nedeľňajšom prvom kole prezidentských volieb skončil až na treťom mieste a nepostúpil tak do druhého kola.

Szijjartó: O vstupe Ukrajiny do EÚ rozhodnú Maďari, nie Zelenskyj
O vstupe Ukrajiny do Európskej únie nerozhodne ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ale obyvatelia Maďarska.

Merz dúfa, že parlament ho zvolí za kancelára v prvom kole hlasovania
Friedrich Merz očakáva, že ho poslanci za kancelára zvolia v utorok v prvom kole hlasovania v nemeckom Spolkovom sneme.

Odchádzajúci Scholz v telefonáte so Zelenským prisľúbil podporu Kyjevu
Nemecký kancelár Olaf Scholz v pondelok prisľúbil, že Berlín bude aj naďalej podporovať Ukrajinu.

Trump chce na ukončení vojny na Ukrajine spolupracovať s Erdoganom
Americký prezident Donald Trump v pondelok po telefonáte s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom vyhlásil, že s ním chce spolupracovať na ukončení vojny na Ukrajine.