• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 2.5.2025Meniny má Žigmund
13°Bratislava

Nemocnice dlhovali Sociálnej poisťovni takmer 50 miliónov

  • 11:24 22.02.2013
  • BRATISLAVA
Nemocnice dlhovali Sociálnej poisťovni takmer 50 miliónov

Zdravotnícke zariadenia dlhovali na konci uplynulého roka Sociálnej poisťovni (SP) 48,7 milióna eur.

Oproti novembru 2012 sa objem pohľadávok voči nemocniciam znížil o 6,8 milióna eur. V medziročnom porovnaní dlhy na neuhradenom poistnom však vzrástli o 29,9 milióna eur. Vyplýva to z informácií o vývoji pohľadávok SP, ktorá bola odoslaná na rokovanie vlády.

Dlhy na poistnom eviduje Sociálna poisťovňa k 31. decembru uplynulého roka u 21 nemocníc. Šesť z nich je v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva (MZ), zvyšných pätnásť je transformovaných.

Na celkovom objeme pohľadávok sa sumou 25,8 milióna eur podieľali zdravotnícke zariadenia MZ. Ich dlhy medzimesačne poklesli takmer o 7,4 milióna eur. K zníženiu objemu prispeli úhrady v celkovej výške 10,4 mil. eur v decembri 2012 za päť štátnych zdravotníckych zariadení, o čom rozhodla vláda. Nárast dlhov zaznamenala Sociálna poisťovňa len pri jednom rezortnom zdravotníckom zariadení, a to Detskej ozdravovni Kremnické Bane.

Zvyšnú čiastku takmer 22,9 milióna eur dlhujú transformované nemocnice. Pohľadávky voči nim sa od konca novembra do konca decembra 2012 zvýšili o 514,7 tisíc eur. Podiel na tomto náraste má 11 transformovaných zdravotníckych zariadení.

Konkrétne Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach, NsP v Považskej Bystrici, v Dunajskej Strede, v Myjave, Ilave, Revúcej, Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš, Mestská nemocnica Prof. MUDr. Rudolfa Korca, DrSc. Zlaté Moravce, Dolnooravská nemocnica s poliklinikou MUDr. L. N. Jégého Dolný Kubín, Všeobecná nemocnica s poliklinikou, n.o., Veľký Krtíš a Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump: USA získajú z dohody o nerastoch s Ukrajinou viac ako 350 miliárd dolárov

Trump: USA získajú z dohody o nerastoch s Ukrajinou viac ako 350 miliárd dolárov

VČERA - 12:01Ekonomické

Americký prezident Donald Trump očakáva, že dohoda o nerastných surovinách s Ukrajinou môže Spojeným štátom priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov (307,75 miliardy eur).

SKDP: Podnikateľom sa tento rok zmenili niektoré pravidlá pri finančnom lízingu

SKDP: Podnikateľom sa tento rok zmenili niektoré pravidlá pri finančnom lízingu

VČERA - 11:32Ekonomické

Finančný lízing je obľúbeným spôsobom, ako firmy financujú nákup osobných a nákladných vozidiel, strojov, technológií či nehnuteľností.

Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur

Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur

19:31 30.04.2025Ekonomické

Rozsiahly výpadok elektrickej energie, ktorý zasiahol v pondelok Španielsko, spôsobil hospodárske škody v celkovej výške približne 1,6 miliardy eur.

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne

18:19 30.04.2025Ekonomické

Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil v stredu čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ

18:05 30.04.2025Ekonomické

Únia je pripravená chrániť záujmy európskych podnikov a európskych obyvateľov, tvrdí Maroš Šefčovič.