V júni sa na Slovensku zaregistrovalo 8354 nových osobných áut
- 16:31 29.07.2016
- Bratislava

Celkovo za prvých šesť mesiacov tohto roka sa ich počet zvýšil oproti vlaňajšku o 18,24 percent. Vyplýva to z údajov Zväzu automobilového priemyslu SR.
Registrácie malých úžitkových automobilov (N1) dosiahli v júni 708 vozidiel a v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka stúpli o 24,65 %. Od januára do júna sa ich zaregistrovalo spolu medziročne o 19,49 % viac.
Nákladné automobily do 12 ton (N2) zaznamenali v júni 33 registrácií pri miernom medziročnom poklese o 2,94 %. V uplynulom roku ich totiž bolo v tomto období 34.
Počet zaregistrovaných nákladných áut nad 12 ton (N3) sa v júni oproti rovnakému mesiacu vlaňajška znížil o viac ako 13 % na 379 vozidiel. Vlani sa pritom v tejto kategórii zaevidovalo 439 automobilov.
V kategóriách autobusov M2 a M3 sa v júni registrovalo 49 autobusov, zatiaľ čo minulý rok v tomto mesiaci iba 30. Ide tak o nárast na úrovni 63 %.

Richter: Nevylučujem, že transakčná daň bude kompletne prehodnotená
Daň z finančných transakcií, ktorá platí od 1. apríla, môže byť po istom čase kompletne prehodnotená.

Káva je čoraz drahšia, cenu ovplyvnia aj clá
Klimatická zmena a s ňou spojené nepriaznivé počasie majú negatívny vplyv na úrodu kávy.

Stres v práci z používania digitálnych technológií pociťuje 63 % Slovákov
Stres v práci z každodenného používania digitálnych technológií má 63 % Slovákov.

Najmenej cenovo dostupné bývanie je v Bratislave a na východe Slovenska
Cenovo najdostupnejšie byty sú v Nitrianskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji.

Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov o 13 %
Spojené štáty plánujú zvýšiť vojenské výdavky vo fiškálnom roku 2026 o 13 % až na 1,01 bilióna dolárov. Vyplýva to z požiadavky prezidenta Donalda Trumpa, ktorú zverejnil v pondelok Biely dom.