Londýn chce riešiť problém vyhýbaniu sa zdanenia
- 12:05 18.02.2013
- MUMBAJ

Britský premiér David Cameron neplánuje legislatívne zmeny, ktorými by sa "agresívne vyhýbanie sa plateniu daní" stalo nezákonným.
Na úvod svojej trojdňovej návštevy Indie Cameron v pondelok v Mumbaji konštatoval, že jeho vláda robí, čo môže, aby znížila korporátne dane, a očakáva, že firmy budú reagovať slušným platením daní.
Výška daní, ktoré platia nadnárodné spoločnosti vo Veľkej Británii, sa stala citlivou otázkou po tom, ako sa ukázalo, že firmy, ako sú Starbucks, Amazon a Google, využívajú medzery v legislatíve, aby výrazne zredukovali svojej zdanenie.
Británia, Nemecko a Francúzsko na víkendovom summite organizácie G20 v Moskve vyzvali na medzinárodné odstránenie takýchto medzier. Londýn okrem toho chce, aby sa táto problematika stala hlavným bodom programu jeho tohtoročného predsedníctva v organizácii G8.

Trump: USA získajú z dohody o nerastoch s Ukrajinou viac ako 350 miliárd dolárov
Americký prezident Donald Trump očakáva, že dohoda o nerastných surovinách s Ukrajinou môže Spojeným štátom priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov (307,75 miliardy eur).

SKDP: Podnikateľom sa tento rok zmenili niektoré pravidlá pri finančnom lízingu
Finančný lízing je obľúbeným spôsobom, ako firmy financujú nákup osobných a nákladných vozidiel, strojov, technológií či nehnuteľností.

Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur
Rozsiahly výpadok elektrickej energie, ktorý zasiahol v pondelok Španielsko, spôsobil hospodárske škody v celkovej výške približne 1,6 miliardy eur.

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne
Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil v stredu čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ
Únia je pripravená chrániť záujmy európskych podnikov a európskych obyvateľov, tvrdí Maroš Šefčovič.