Tour de France: Favoriti na triumf stratili hneď v úvode cenné sekundy

Víťaz z roku 2014 Talian Vincenzo Nibali sa vytrápil v záverečnom kopci a na víťaza etapy Slováka Petra Sagana stratil jedenásť sekúnd.
Neľahká trať, ktorá mala parametre jednodňovej klasiky, nastavila zrkadlo viacerým cyklistom. Víťaz z roku 2014 Talian Vincenzo Nibali sa vytrápil v záverečnom kopci a na víťaza etapy Slováka Petra Sagana stratil jedenásť sekúnd, podobne ako najväčší favorit z francúzsky radov Thibaut Pinot. "Bolo to ako finále klasiky, na mokrej vozovke, trochu komplikované. Ešte nás čaká viacero zradných etáp. Potrebujem byť však trpezlivý, ale celkovo som spokojný," uviedol francúzsky jazdec.
Tohtoročná Tour je zatiaľ pohromou pre dvojnásobného víťaza Alberta Contadora, druhý deň za sebou spadol a v nedeľňajšej etape stratil až 48 sekúnd. "Stratil som viac času, ako som si myslel. Oproti včerajšku ma bolí druhá strana. Musím zostať pokojný, nestratiť morálku. Do Tour som vstúpil zlou nohou. Nie som vôbec spokojný. Je to cyklistika. Uvidíme, či sa mi podarí získať nejaký čas v Pyrenejach a Alpách," vyjadril sa Saganov tímový kolega z Tinkoffu.
Najhoršie dopadol v nedeľu jeden z lídrov tímu BMC Richie Porte, v závere etapy mu praskla pneumatika a bez tímovej podpory prišiel do cieľa so stratou jednej minúty a 45 sekúnd na Sagana.

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.