Bratislavská Reduta sa kvôli predsedníctvu zmenila, pozrite sa ako

Prvé zasadnutie sa v Redute, ktorá bude hlavným dejiskom podujatí v rámci predsedníctva, uskutoční v piatok.
"Je za tým obrovské množstvo práce, aby sme premenili túto budovu, ktorá slúži najmä na koncertné účely, na moderné kongresové centrum," povedal Lajčák. V objekte tak okrem iného pribudlo asi desať kilometrov káblov, 160 stolov a 700 stoličiek. Stavebné zásahy do budovy boli podľa jeho slov vylúčené, pred Redutou tak pribudli pavilóny, v ktorých sú umiestnené portálové a batožinové skenery.
"Ja si myslím, že firmy, ktoré sme vybrali vo verejnej súťaži, odviedli skvelú prácu. Odrážam sa aj od vlastných skúseností, pretože som zažil veľa predsedníctiev. Čo sa mi páči, je, že sme dokázali skĺbiť nádherné priestory historickej budovy s potrebným moderným vybavením na to, aby sa tu dalo rokovať," uviedol Lajčák.
Priznáva, že modré pavilóny v tvare domčekov pred Redutou sú šokujúce, ale, ako hovorí, "asi to tak má byť". Pripomína, že šokoval Louvre aj Eiffelova veža, rovnako, že pavilóny na jeseň odmontujú. Jednou z najťažších vecí bolo podľa architekta Iľju Skočeka nájsť spoločné motívy Európskej únie a Slovenska. Symbolom sa nakoniec stala modrotlač, ktorá sa u nás v minulosti často využívala na farbenie krojov a textílií.
Prvé zasadnutie sa v Redute, ktorá bude hlavným "dejiskom" podujatí v rámci predsedníctva, uskutoční v piatok (1.7.). Vláda tu bude rokovať s kolégiom Európskej komisie. Slávnostné obedy a večere sa budú konať na Bratislavskom hrade. Lajčák verí, že výber priestorov zanechá v návštevníkoch silný dojem.

PS: Nová nemocnica je na úrovni vzdušného zámku
Nová národná nemocnica je, tak ako naposledy, len na úrovni vzdušného zámku. Problémom nemocnice je aj jej výstavba cez Ministerstvo obrany SR.

Pri frekventovanej ceste našli telo muža
K úmrtiu muža malo dôjsť pred niekoľkými dňami.

Blanár: Vláda bude naďalej suverénne presadzovať záujmy SR aj pôvodné hodnoty EÚ
Vláda SR bude naďalej suverénne presadzovať a obhajovať národnoštátne záujmy SR, ale rovnako pôvodné hodnoty, na ktorých bola Európska únia založená.

Jaurová: Odvolanie riaditeľa FPU je obrovský krok cez červenú čiaru
Odvolanie riaditeľa Fondu na podporu umenia Róberta Špotáka je podľa podpredsedníčky PS a Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Zory Jaurovej protiprávne a predstavuje obrovský krok cez červenú čiaru.

Rada FPU odvolala riaditeľa Špotáka, ten sa bráni: Kázali mi konať v rozpore so zákonom
Rada Fondu na podporu umenia odvolala z funkcie riaditeľa Róberta Špotáka. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie Ministerstva kultúry SR Petra Bačinská.