Najviac milionárov žije v Ázii, ich majetok dosahuje 17,4 bilióna USD
- 12:17 23.06.2016
- Frankfurt nad Mohanom

Počet milionárov v tomto regióne medziročne vzrástol o 9,4 %, hodnota ich majetku o 9,9 %.
Počet milionárov v tomto regióne medziročne vzrástol o 9,4 %, hodnota ich majetku o 9,9 %. Najväčší vzostup ľudí, ktorých majetok presahuje milión dolárov, zaznamenali Japonsko a Čína. Japonských milionárov vlani pribudlo 11 % a ich počet dosiahol 2,7 milióna. Čína má milión boháčov, čiže medziročne o 16 % viac.
Globálne sa majetok milionárov rozrástol o 4 % na 58,7 bilióna USD, čo od roka 1996 predstavuje štvornásobný nárast. Pokiaľ bude tento vývoj pokračovať, do roka 2025 môžu ľudia, ktorých majetok presahuje milión dolárov, vlastniť až 100 biliónov USD. V dlhodobom porovnaní je globálny nárast majetku podpriemerný. Dôvodom je hospodárska kríza v Brazílii, ktorá v Latinskej Amerike viedla k zníženiu počtu milionárov aj ich majetku.
V Európe počet milionárov stúpol o 4,8 % na 4,2 milióna, v Nemecku išlo o nárast o 5,1 % na 1,2 milióna ľudí. "Najvýznamnejším faktorom bol výrazný vzostup cien nehnuteľností," povedal odborník Capgemini Klaus-Georg Meyer. Podľa jeho slov v Nemecku majú boháči približne 22,2 % majetku v nehnuteľnostiach, celosvetový priemer je 17,9 %.
Severná Amerika sa v najnovšej štúdii prepadla na druhé miesto. Počet boháčov tu medziročne stúpol o 2 % na 4,8 milióna a ich majetok vyčíslil Capgemini na 16,6 bilióna USD.
Štúdia nezohľadnila nehnuteľnosti, zbierky a spotrebný tovar, ktoré milionári využívajú pre vlastné účely.
(1 EUR = 1,1283 USD)

Trump: USA získajú z dohody o nerastoch s Ukrajinou viac ako 350 miliárd dolárov
Americký prezident Donald Trump očakáva, že dohoda o nerastných surovinách s Ukrajinou môže Spojeným štátom priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov (307,75 miliardy eur).

SKDP: Podnikateľom sa tento rok zmenili niektoré pravidlá pri finančnom lízingu
Finančný lízing je obľúbeným spôsobom, ako firmy financujú nákup osobných a nákladných vozidiel, strojov, technológií či nehnuteľností.

Výpadok elektriny v Španielsku spôsobil straty za približne 1,6 miliardy eur
Rozsiahly výpadok elektrickej energie, ktorý zasiahol v pondelok Španielsko, spôsobil hospodárske škody v celkovej výške približne 1,6 miliardy eur.

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne
Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil v stredu čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ
Únia je pripravená chrániť záujmy európskych podnikov a európskych obyvateľov, tvrdí Maroš Šefčovič.