• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 1.3.2015Meniny má Radomír
-1°Bratislava

Za krádež troch bobúľ hrozna odsúdili muža na šesť mesiacov

  • 15:00 11.03.2014
  • BRATISLAVA
Za krádež troch bobúľ hrozna odsúdili muža na šesť mesiacov

Muž zjedol hroznové bobule za desať centov a polročný pobyt za mrežami vyjde na približne 7000 eur.

Ilustračné foto

Za krádež a následnú konzumáciu troch bobúľ hrozna v hodnote desať centov odsúdil sudca Okresného súdu Bratislava I bratislavského dôchodcu Rudolfa Šima na polročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Náklady na jeho pobyt vo väzení budú približne 7000 eur.

Muž bol však za úmyselný prečin krádeže už raz trestaný v priebehu necelého roka. "Okresný súd Bratislava I 25. februára trestným rozkazom uznal obžalovaného Rudolfa Šima za vinného z prečinu krádeže a odsúdil ho na šesťmesačný trest odňatia slobody so zaradením do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia," odpovedal dnes na otázku TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Informáciu o tomto prípade ako prvý priniesol dnes denník Nový Čas. Šimo si trest odpykáva v bratislavskej väznici.

Čítajte: Za ukradnutý strúčik cesnaku mu hrozí väzenie

Podľa obžaloby 22. februára tohto roku Šimo v obchodnom dome na Kamennom námestí v Bratislave v oddelení potravín odcudzil tri bobule hrozna stolového tmavého v celkovej hodnote 0,10 eura tak, že ich skonzumoval, pričom ho pri východe zadržal pracovník bezpečnostnej služby. Poškodenej spoločnosti nespôsobil žiadnu škodu, avšak takéhoto konania sa dopustil napriek tomu, že v predchádzajúcich 12 mesiacoch bol za podobný čin postihnutý, ako aj napriek tomu, že sa takéhoto konania dopustil, hoci bol v predchádzajúcich 24 mesiacoch za takýto čin odsúdený trestným rozkazom Okresného súdu Bratislava II v apríli 2013 za úmyselný prečin krádeže na nepodmienečný trest odňatia slobody.

"Toto všetko je dôsledok zmien Trestného zákona z dielne bývalého ministra spravodlivosti Daniela Lipšica. Dozorujúci sudca nemohol nič iné urobiť, len uznať vinu obžalovaného a odsúdiť ho," povedal pre TASR právny zástupca, ktorý si nepraje byť menovaný a ktorý na tento prípad upozornil.

Čítajte: V obchode zjedol marhule, hrozia mu až dva roky

"Novela Daniela Lipšica, účinná od septembra 2003, vyrobila z právneho vedomia právne bezvedomie. Ukladá tresty a postupy, ktoré sú na úkor štátu a nie v jeho prospech," myslí si advokát Alexander Filo s tým, že aj keď sú zavedené alternatívne tresty, až na výnimky ich súdy neukladajú a taktiež je prakticky nemožné uložiť k podmienečnému trestu ďalší podmienečný trest. Píše ďalej dnes denník Nový Čas.

Podľa štatistík Zboru väzenskej a justičnej stráže boli vlani náklady na jedného väzňa 38,29 eura na deň. Polročný pobyt za mrežami pre Rudolfa Šima tak vyjde na približne 7000 eur.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Smer slávi MDŽ, nechýbajú Ficove vtipy či ruže

Smer slávi MDŽ, nechýbajú Ficove vtipy či ruže

VČERA - 19:16Domáce

Smeráci na čele s Robertom Ficom putujú po Slovensku. Na tradičných podujatiach k Medzinárodnému dňu žien rozdávajú úsmevy, kvety a najmä ženské publikum sa dočká aj vtipov od samotného premiéra.

Borec z postu neodchádza, črtá sa riešenie platov úradníkov

Borec z postu neodchádza, črtá sa riešenie platov úradníkov

VČERA - 18:04Domáce

Minister spravodlivosti Tomáš Borec si vie predstaviť odchod z postu, ak by sa nenašli peniaze na navýšenie rozpočtu spravodlivosti a zvýšenie platov súdnych

Na pošte v Trnave bola tlačenica, dražili nedoručené balíky

Na pošte v Trnave bola tlačenica, dražili nedoručené balíky

VČERA - 17:30Domáce

Vydražiť bolo možné aj pánske boxerky, dámske šaty či Atlas liečivých rastlín a lesných plodov. Výťažok z predaja, znížený o sadzby za uloženie a dražbu, patrí odosielateľovi.

Stranu Most-Híd pobúrila vražda Nemcova, odsúdil ju aj Fico

Stranu Most-Híd pobúrila vražda Nemcova, odsúdil ju aj Fico

VČERA - 16:58Domáce

Premiér Robert Fico ostro odsudzuje vraždu významného predstaviteľa politickej opozície v Rusku Borisa Nemcova. "Pridávam sa k hlasom volajúcim po rýchlom a

V Žilinskom kraji opäť výrazne klesol počet cestujúcich autobusmi

V Žilinskom kraji opäť výrazne klesol počet cestujúcich autobusmi

VČERA - 13:33Domáce

Služby dvoch zmluvných autobusových dopravcov Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) využilo vlani 28 miliónov cestujúcich.

TV program