• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 26.11.2014Meniny má Kornel
Bratislava

Za krádež troch bobúľ hrozna odsúdili muža na šesť mesiacov

  • 15:00 11.03.2014
  • BRATISLAVA

Muž zjedol hroznové bobule za desať centov a polročný pobyt za mrežami vyjde na približne 7000 eur.

Ilustračné foto

Za krádež a následnú konzumáciu troch bobúľ hrozna v hodnote desať centov odsúdil sudca Okresného súdu Bratislava I bratislavského dôchodcu Rudolfa Šima na polročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Náklady na jeho pobyt vo väzení budú približne 7000 eur.

Muž bol však za úmyselný prečin krádeže už raz trestaný v priebehu necelého roka. "Okresný súd Bratislava I 25. februára trestným rozkazom uznal obžalovaného Rudolfa Šima za vinného z prečinu krádeže a odsúdil ho na šesťmesačný trest odňatia slobody so zaradením do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia," odpovedal dnes na otázku TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Informáciu o tomto prípade ako prvý priniesol dnes denník Nový Čas. Šimo si trest odpykáva v bratislavskej väznici.

Čítajte: Za ukradnutý strúčik cesnaku mu hrozí väzenie

Podľa obžaloby 22. februára tohto roku Šimo v obchodnom dome na Kamennom námestí v Bratislave v oddelení potravín odcudzil tri bobule hrozna stolového tmavého v celkovej hodnote 0,10 eura tak, že ich skonzumoval, pričom ho pri východe zadržal pracovník bezpečnostnej služby. Poškodenej spoločnosti nespôsobil žiadnu škodu, avšak takéhoto konania sa dopustil napriek tomu, že v predchádzajúcich 12 mesiacoch bol za podobný čin postihnutý, ako aj napriek tomu, že sa takéhoto konania dopustil, hoci bol v predchádzajúcich 24 mesiacoch za takýto čin odsúdený trestným rozkazom Okresného súdu Bratislava II v apríli 2013 za úmyselný prečin krádeže na nepodmienečný trest odňatia slobody.

"Toto všetko je dôsledok zmien Trestného zákona z dielne bývalého ministra spravodlivosti Daniela Lipšica. Dozorujúci sudca nemohol nič iné urobiť, len uznať vinu obžalovaného a odsúdiť ho," povedal pre TASR právny zástupca, ktorý si nepraje byť menovaný a ktorý na tento prípad upozornil.

Čítajte: V obchode zjedol marhule, hrozia mu až dva roky

"Novela Daniela Lipšica, účinná od septembra 2003, vyrobila z právneho vedomia právne bezvedomie. Ukladá tresty a postupy, ktoré sú na úkor štátu a nie v jeho prospech," myslí si advokát Alexander Filo s tým, že aj keď sú zavedené alternatívne tresty, až na výnimky ich súdy neukladajú a taktiež je prakticky nemožné uložiť k podmienečnému trestu ďalší podmienečný trest. Píše ďalej dnes denník Nový Čas.

Podľa štatistík Zboru väzenskej a justičnej stráže boli vlani náklady na jedného väzňa 38,29 eura na deň. Polročný pobyt za mrežami pre Rudolfa Šima tak vyjde na približne 7000 eur.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slováci žiadali Ficovu demisiu, davu rečnil Srholec

Slováci žiadali Ficovu demisiu, davu rečnil Srholec

VČERA - 19:26Domáce

Pred dav na bratislavskom Námestí SNP vystúpil s prejavom okrem politikov a hercov aj kňaz Anton Srholec a hokejista Michal Handzuš.

Pomôžte s pátraním po nezvestnej Anne Rolníkovej z Drahoviec

Pomôžte s pátraním po nezvestnej Anne Rolníkovej z Drahoviec

VČERA - 19:02Domáce

Od utorka 11. novembra sa 59-ročná Anna neozvala rodine.

Vodiči, pozor na poľadovicu!

Vodiči, pozor na poľadovicu!

VČERA - 17:23Domáce

Poľadovica sa môže tvoriť po celom Slovensku s výnimkou západných častí Bratislavského kraja.

Na Slovensku mrzne, meteorológovia varujú pred poľadovicou

Na Slovensku mrzne, meteorológovia varujú pred poľadovicou

VČERA - 17:00Domáce

V niektorých častiach Slovenska sneží, alebo padá dážď so snehom. Počasie u nás v utorok ovplyvňuje rozpadávajúci sa oklúzny front.

Slovenky si brali cudzincov za peniaze

Slovenky si brali cudzincov za peniaze

VČERA - 16:41Domáce

Organizovaná skupina bola obvinená zo zločinu prevádzačstva. Dohadovali a uzatvárali falošné manželstvá s cudzincami.

TV program