• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 30.7.2015Meniny má Libuša
25°Bratislava

Za krádež troch bobúľ hrozna odsúdili muža na šesť mesiacov

  • 15:00 11.03.2014
  • BRATISLAVA
Za krádež troch bobúľ hrozna odsúdili muža na šesť mesiacov

Muž zjedol hroznové bobule za desať centov a polročný pobyt za mrežami vyjde na približne 7000 eur.

Ilustračné foto

Za krádež a následnú konzumáciu troch bobúľ hrozna v hodnote desať centov odsúdil sudca Okresného súdu Bratislava I bratislavského dôchodcu Rudolfa Šima na polročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Náklady na jeho pobyt vo väzení budú približne 7000 eur.

Muž bol však za úmyselný prečin krádeže už raz trestaný v priebehu necelého roka. "Okresný súd Bratislava I 25. februára trestným rozkazom uznal obžalovaného Rudolfa Šima za vinného z prečinu krádeže a odsúdil ho na šesťmesačný trest odňatia slobody so zaradením do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia," odpovedal dnes na otázku TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Informáciu o tomto prípade ako prvý priniesol dnes denník Nový Čas. Šimo si trest odpykáva v bratislavskej väznici.

Čítajte: Za ukradnutý strúčik cesnaku mu hrozí väzenie

Podľa obžaloby 22. februára tohto roku Šimo v obchodnom dome na Kamennom námestí v Bratislave v oddelení potravín odcudzil tri bobule hrozna stolového tmavého v celkovej hodnote 0,10 eura tak, že ich skonzumoval, pričom ho pri východe zadržal pracovník bezpečnostnej služby. Poškodenej spoločnosti nespôsobil žiadnu škodu, avšak takéhoto konania sa dopustil napriek tomu, že v predchádzajúcich 12 mesiacoch bol za podobný čin postihnutý, ako aj napriek tomu, že sa takéhoto konania dopustil, hoci bol v predchádzajúcich 24 mesiacoch za takýto čin odsúdený trestným rozkazom Okresného súdu Bratislava II v apríli 2013 za úmyselný prečin krádeže na nepodmienečný trest odňatia slobody.

"Toto všetko je dôsledok zmien Trestného zákona z dielne bývalého ministra spravodlivosti Daniela Lipšica. Dozorujúci sudca nemohol nič iné urobiť, len uznať vinu obžalovaného a odsúdiť ho," povedal pre TASR právny zástupca, ktorý si nepraje byť menovaný a ktorý na tento prípad upozornil.

Čítajte: V obchode zjedol marhule, hrozia mu až dva roky

"Novela Daniela Lipšica, účinná od septembra 2003, vyrobila z právneho vedomia právne bezvedomie. Ukladá tresty a postupy, ktoré sú na úkor štátu a nie v jeho prospech," myslí si advokát Alexander Filo s tým, že aj keď sú zavedené alternatívne tresty, až na výnimky ich súdy neukladajú a taktiež je prakticky nemožné uložiť k podmienečnému trestu ďalší podmienečný trest. Píše ďalej dnes denník Nový Čas.

Podľa štatistík Zboru väzenskej a justičnej stráže boli vlani náklady na jedného väzňa 38,29 eura na deň. Polročný pobyt za mrežami pre Rudolfa Šima tak vyjde na približne 7000 eur.

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vodič v Banskej Bystrici spôsobil nehodu, pátrajú po ňom

Vodič v Banskej Bystrici spôsobil nehodu, pátrajú po ňom

DNES - 13:51Domáce

Polícia hľadá svedkov nehody, ktorá sa stala vo štvrtok ráno o 07:30 na banskobystrickom Nám. L. Svobodu. Zatiaľ neznámy vodič pri vychádzaní z parkovacieho

Stav vojaka zo zrúteného vrtuľníka Mi-17 stabilizovali

Stav vojaka zo zrúteného vrtuľníka Mi-17 stabilizovali

DNES - 13:30Domáce

Vojaka, ktorý bol po utorňajšej havárii vojenského vrtuľníka s ťažkými zraneniami hospitalizovaný v prešovskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou Jána A.

Polícia má výsledky pitiev mŕtvej rodiny z Veľkého Medera

Polícia má výsledky pitiev mŕtvej rodiny z Veľkého Medera

DNES - 12:39Domáce

Trojčlennú rodinu z Veľkého Medera neusmrtilo konanie inej osoby. Potvrdili to výsledky pitiev všetkých troch tiel. Informovala o tom vo štvrtok trnavská

Gabčíkovo nemá dostatok faktov, tvrdí mimovládka o referende

Gabčíkovo nemá dostatok faktov, tvrdí mimovládka o referende

DNES - 12:21Domáce

Obec Gabčíkovo, kde bude v nedeľu 2. augusta miestne referendum týkajúce sa migrantov, nemá dostatočné informácie o podmienkach zriadenia dočasného tábora pre

K usmrteniu rodiny vo Veľkom Mederi nedošlo konaním inej osoby

K usmrteniu rodiny vo Veľkom Mederi nedošlo konaním inej osoby

DNES - 12:06Domáce

Pondelňajší nález troch mŕtvych osôb v byte vo Veľkom Mederi vyšetrovala polícia ako vraždu.

TV program