15°Bratislava

Vyhlásili najkrajšie mesto a obec Slovenska roku 2017. Ako dopadli tie vaše?

• 17:26 06.11.2017
  • Bratislava

Na Slovensku máme desiatky krásnych miest aj malebných dediniek. Ale ktoré z nich sú tie najkrajšie? To odhalil 9. ročník súťaže NAJ mesto a obec Slovenska 2017, ktorá dnes spoznala svojich aktuálnych víťazov.

O prestížny titul bojovali mestá a obce z celého Slovenska od apríla tohto roku, kedy Slovak region spustil súťaž na svojom webe. Všetci mali možnosť zapojiť sa a hlasovať až do konca októbra. Na prvej priečke však mohli skončiť iba tí najlepší. Dnes organizátori zverejnili oficiálne výsledky súťaže.

Najkrajšie mesto Slovenska roku 2017

Radosť dnes budú mať najmä na Liptove, pretože víťazstvo v kategórii NAJ mesto získal spomedzi 140 miest Slovenska práve Liptovský Mikuláš. Mestu obklopenému Tatrami a Chočskými vrchmi však na päty stúpa Brezno, ktoré v súťaži obsadilo druhé mesto. Víťaznú trojicu uzatvoril minuloročný víťaz - Spišská Nová Ves.

Pozrite si mestá, ktoré sa dostali do prvej desiatky v súťaži NAJ mesto Slovenska 2017.

10. Ružomberok

Ak ste zvedaví, ako dopadli v súťaži ďalšie mestá, môžete si pozrieť konečné poradie všetkých miest.

Najkrajšia obec Slovenska roku 2017

V súťaži sa mohli predháňať aj obce zo všetkých kútov Slovenska. Víťazstvo tento rok patrí obci Halič, ktorá mala minulý rok prvé miesto takmer na dosah. Tento rok sa jej konečne podarilo pokoriť všetkých súperov s obrovským náskokom približne o 25-tisíc hlasov. K úspechu obci pravdepodobne dopomohol aj Haličský zámok. Neskôr barokovo upravená stavba bola pôvodne renesančným protitureckým hradom a aj v súčasnosti je považovaná za architektonický skvost. V prvej trojici sa však umiestnila aj obec Vinodol a Spišské Tomášovce.

Tieto obce sa dostali do prvej desiatky v súťaži o NAJ obec Slovenska 2017.