Piatok, 26.4.2024Meniny má Jaroslava
12°Bratislava

• 14:30 08.01.2017
  • Adelboden

Nórsky lyžiar Henrik Kristoffersen ovládol slalom mužov vo švajčiarskom Adelbodene, keď zvíťazil s náskokom takmer dvoch sekúnd.

Počasie sa pred druhým kolom umúdrilo. Veľmi dlho viedol prvý štartujúci, Nór Jonathan Nordbotten, ktorý ňom zajazdil druhý najlepší čas a skončila na delenom 10. mieste.

Obe kolá s prehľadom vyhral 22-ročný Kristoffersen, ktorý nadelili v cieli druhému Talianovi Manfredovi Moelggovi až 1,83 sekundy. Tretí Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý bol po prvom kole šiesty, stratil 2,19 sekundy.

„Je veľká zábava pretekať v Adelbodene. Ďakujem miestnym ľuďom za podporu," vyhlásil Kristoffersen, ktorý si pripísal trináste prvenstvo vo SP, z toho 12. v špeciálnom slalome.

Slovenský pretekár Adam Žampa štartoval s číslom 32 a do cieľa prišiel na 24. mieste so stratou 4:22. Na postup do 2. kola to napokon nestačilo, skončil až

„Bol to špecifický slalom. Hore som sa dobre chytil, nemal som veľkú stratu, v strede som vôbec nevidel pod nohy. Škoda, že som to nepustil viac, na druhé kolo mi chýbalo 38 stotín a mohlo to byť o niečom inom. Ide sa ďalej, jedna súťaž nerobí sezónu," povedal Žampa.

Zdroj: Marián Masaryk, Foto. TASR, Video: YouTube